• Znaleziono 255 postów dla frazy: nowy dowód
 • Zobacz cały wątek

  myśle ze Dzik nie miał nic złego n amylsi, tylko bronił interesów ludzi których stac na drogie auto, gdyby mnie było stac to pewnie nie mowiłbym ze OC powinno byc naliczane od wartosci auta.... choc nie dokonca tak mysle, wcale bym tak nie mowieł, ale rzeczywiscie to moze nie jest dobry pomysł, zreszat co tu sie kłocic mozemy, i tak cokolwiek by nie ustalili to bedziemy musieli sie podporzadkowac i nie poradzimy cin na to.

  zgdadzam sie z toba Pit jednak masz racje...

  Tak sie zastanawiałem... jak ktoś ma załużmy stary dowód rejestracyjny gdzie jest wpisany a nie zakodowany numer silnika, to czy musi ten numer mimow szystko zgadzac sie z tym na silnku? bo niby powinno sie zgadzac w papierach... racja ze nie prblem to, nowy dowod wykupic i heja ale tak mnie to ciekawi
  Data: 23 Październik 2005, 15:54
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Forum Główne
  Odpowiedzi: 29
  Wyświetleń 832

   

  Zobacz cały wątek

  W pewnym momencie kiedy to pojawił się nowy podział administracyjny, a nie było jeszcze białych rejestracji , wprowadzono jakieś udziwnione.
  W moim powiecie jgz, jez i jaz zastępowano wwl i wwu oraz wwk.
  Potem weszły białe dzg.
  Jeśli wtedy skończył się dowód to wydawano nowy bez przymusowego wciskania nowych rejestracji.
  Odkąd sa białe każda zmiana dowodu czy jakikolwiek ruch związany ze zmianami w dokumentach wiązał się z białą nową rejestracją.
  Skoro Xytras ma te same czarne rejestracje od 20 lat, to 10 lat temu pewnie ojciec wymienił dowód, z tego pisanego na maszynie na ten nowszy, i czarne blachy zostały.
  Także najbliższa wymiana dowodu skończy się białymi rejestracjami i opłatami z tym związanymi.
  Data: Pią Cze 13, 2008 2:04 pm
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Mercedesy - klasyki
  Odpowiedzi: 14
  Wyświetleń 374

  Zobacz cały wątek

  Od 2011r. będę wydawane nowe dowody osobiste! Ja osobiście się już doczekać nie mogę, tym bardziej, że nowy dowód zawiera mikrochip, na którym będzie nasz osobisty podpis elektroniczny! Co ciekawe dowody mają być wymieniane bezpłatnie...

  Gdyby jeszcze wszystko można było załatwić podpisem elektronicznym w urzędach to by była rewelacja.

  Na razie z duchem czasu idzie Ministerstwo Finansów - możemy składać deklaracje skarbowe, przez Internet.

  Zapewne już bym z tego korzystał gdyby nie cena podpisu "kwalifikowanego" 437.98 zł z czytnikiem, ważność podpisu 2 lata, stanowczo za dużo pieniążków jak na dwukrotne użycie
  Data: 2008-12-25, 22:51
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Pogaduchy
  Odpowiedzi: 8
  Wyświetleń 427

  Zobacz cały wątek

  Myślę ,że bliżej nam do województwa dolnośląskiego pod wieloma względami ale proszę się wybrać np do Ziębic /mamy trzy drogi do dyspozycji / i porównać stan dróg po minięciu tablicy z nazwą województwa to dowód na to jak władze tamtego dynamicznego....miasta traktuja peryferia województwa.Bo Wrocław to jeszcze nie cale województwo a niektórym tak sie wydaje no i gdyby mniej kasy wydawali na promo Wrocka to by mieli troszkie lepsze te drogi.

  Analogicznie Opole daleko gdzieś ma Nysę.
  Więc z dwojga złego wybieram trzecie czyli Księstwo Nyskie.....
  Tylko mam problem czy już zakladać nowy wątek wybory na Księciunia? Wszak funkcja da niedemokratycznie jest obejmowalna no ..tak bardziej dziedziczona mniemam...
  Data: 2008-06-25, 09:22
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Nysa i okolice
  Odpowiedzi: 48
  Wyświetleń 6073

  Zobacz cały wątek

  Witam.
  Mam taką dziwną sytuacje i się zastanawiam jak to będzie wyglądało.
  Nie mam jeszcze pełnych 18 lat ale mam skończony kurs w OSK. Teraz czekam na wyrobienie dowodu, myślę że odbiorę go tak w przeciągu kilku dni już (6-8 październik). Problem polega w tym, że niedługo się przeprowadzam (tak pod koniec października) i zmieniam miejsce zameldowania. Dowód wyrabia się na ten adres w miejscu gdzie teraz mieszkam. Domyślam się, że składając papiery do WORD-a podam jeszcze ten stary adres a nie ten nowy, który będzie na mój meldunek. Czy będą w razie tego jakieś problemy? Jak już zdam prawo jazdy to będzie wypisany stary adres na nim? Czy to jakaś przeszkoda i będzie czekało mnie ponowne wyrobienie prawa jazdy z nowym adresem? Co najlepiej mam zrobić?
  I jeszcze jedno pytanko: W razie ponownego wyrabiania prawa jazdy ze względu zmiany adresu trzeba im dawać nowe zdjęcie + moje prawo jazdy i czekać 2 tygodnie na nowe?
  Data: Pią Paź 03, 2008 15:30
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Egzamin na prawo jazdy
  Odpowiedzi: 4
  Wyświetleń 969

  Zobacz cały wątek

  No przecież zarejestrowanego auto po zmianie silnika nie rejestrujesz na nowo. W dowodzie nie ma wpisanych numerów silnika,tylko jego rodzaj.
  Zminiasz silnik,jedziesz do diagnosty na badanie,dostajesz zaświadczenie.Zaświadczenie przedkladasz w WK ,tym samym wystepujesz o dokonanie zmiany w DR.za to oplata jest bodajże w wysokości 60 zł. dostajesz nowy dowód i po sprawie.a umowe możesz mieć na potwierdzenie legalności pochodzenia części.numer silnika nigdzie juz nie jest wpisywany,do żadnej ewidencji-ino VIN
  Data: Wto Maj 06, 2008 1:23 pm
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Hyde Park
  Odpowiedzi: 17
  Wyświetleń 610

  Zobacz cały wątek

  Cytat: natomiast potłuczony reflektor - jest powodem do zatrzymania dowodu.  Owszem jest... ale nie jest powodem do wpisania powodu zatrzymania dowodu, że pojazd został uszkodzony w kolizji, bo kolizji ni ebylo, gdyby mi pacan napisal, ze zbity zostal reflektor, zaplacilbym za przeglad polowe tego i mialbym dowod w rece tego samego dnia, nie wspomnę już, że nowy klosz założyłem 10 minut później, a dowód odebrałem tydzień później, bo zanim dotarł do WK w Jeleniej Górze z Wrocławia to tydzień zleciał...
  Data: Nie Paź 24, 2004 11:55 am
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Hyde Park
  Odpowiedzi: 6
  Wyświetleń 445

  Zobacz cały wątek

  Cytat: u nas to jest tak:
  jak kupisz auto i na fakturze jest 1000 zl i potem sprzedajesz to auto za 28 000, to musisz zaplacic dla panstwa 18% od zarobku ( w dnym wypadku zarobek jest 27 000 ) ale jezeli auto masz wiecej 2 lat to po tym mozesz go sprzedawac za ile tylko chcesz, jestes juz zwolniony z podatku..... w twym wypadku pomyslalbym nad takim sposobem, kupic to auto i zarejestrowac go na brata i tym jezdzic.  W polsce jest tak samo z tym że możesz sprzedać auto bez płacenia podatku po okresie 6 miesięcy a Jeśli to zrobisz wcześniej to musisz zapłacić podatek według twojego progu podatkowego... (może nawet wyjść 40 % zarobionych pieniędzy..)

  Jedyne moim adaniem uczciwe rozwiązanie to kupić auto na kogoś po czym je odkupić po 6 miesiącach... Jak auto będzie zarejestrowane i pozostaną te same tablice to koszt całej operacji wynosi 50 zł za nowy dowód i 2 procent od umowy kupna sprzedaży
  Data: Pią Gru 16, 2005 8:39 pm
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Hyde Park
  Odpowiedzi: 10
  Wyświetleń 323

  Zobacz cały wątek

  Uściślając temat. Jeśli ,,sprzedam" samochód nieistniejącemu panu X, alibo mojemu koledze, to czy on, nie rejestrując go, nie jest zagrożony nie płacąc za niego OC?

  Tyle rozumiem, że posiadaczowi niezarejestrowanego auta nic nie grozi za brak oc. To znaczy, że nie jest nigdzie wpisywany, kiedy ja wyrejestrowuję samochód?

  Jeśli już zrobię taki myk, oddaję dowód i umowę kupna sprzedaży do okienka, a pani mi ten zestaw zabiera. Po powiedzmy roku przychodzę z nową umową i dostaję ot, nowy dowód?
  Czy paniom w okienkach to nie śmierdzi, że auto stało niezarejestrowane i nieubezpieczone?

  Nie chciałbym narobić kredek żadnemu znajomemu...
  Data: Wto Mar 21, 2006 10:26 pm
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Hyde Park
  Odpowiedzi: 63
  Wyświetleń 3128

  Zobacz cały wątek

  Witam wszystkich, to tak.
  Mój tata posiada samochód ubezpieczony w PZU (ma duże zniżki).
  Samochód jest zarejestrowany na niego.

  OC wychodzi w końcu stycznia br.
  Jaka jest procedura, aby dopisać mnie za współwłaściciela ?

  1)Muszę iść do WK i tam wypełnić papiery z tatą ? Jaki czas oczekiwania na nowy dowód rejestracyjny(wpisania mnie jako współwłaściciela) ? I to będzie również zmiana numeru rejestracji ?

  2)Dopiero gdy będę w dowodzie rejestracyjnym wpisany jako współwłaściciel mogę udać się do PZU i wtedy ubezpieczają ?

  Raczej nie wyrobimy się do końca stycznia z tym wszystkim ? To jak coś można ubezpieczyć np. OC na miesiąc żeby załatwić wszystko ?

  AA i trzeba spisywać jakaś umowę kupna czy tam darowizny i chodzić jeszcze po US ?

  Takie kombinowanie bo chce żeby mi już szły lata i zniżki.
  Dodam że mam 18lat
  Data: Pią Sty 16, 2009 14:15
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Porady techniczne
  Odpowiedzi: 20
  Wyświetleń 1217

  Zobacz cały wątek

  Cytat: A ?  To jest dowód na to, że nie warto przyjmować pierwszej propozycji, ale też na to, że kompletny, nowy zderzak + lakier + robocizna nawet w ASO są dziś jeszcze mniej warte od W126 420 z '89 roku i do szkody było jeszcze trochę.

  Zwróć uwagę też jak klasyfikowany jest W126 z większości tabel. Jest to po prostu klasa S bez podziału na modele. Podczas, gdy '91 czy '92 (W140) potrafi kosztować >20.000, to 123, rocznik kubola, to co, że czterodrzwiowy (!) kosztuje wg ubezpieczyciela THC 2700. W pierwszym przypadku to równowartość prawie trzech takich zderzaków z robocizną (szkoda była nieporównywalnie mniejsza), a w drugim to mniej więcej koszt przedniego tylko zderzaka do QP.
  Data: Sro Mar 14, 2007 12:13 pm
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Hyde Park
  Odpowiedzi: 77
  Wyświetleń 5800

  Zobacz cały wątek

  Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum więc prosze o zrozumienie.
  Urodziłem sie 2.04.1990 roku i byłem dzisiaj w jednej ze szkół jazdy i powiedziano mi tak: ze na kurs moge przyjść w piątek ale egzamin bende sie mógł zapisać dopiero jak bende miał dowód osobisty ale jeżeli wyrobił bym sobie albo paszport albo dowód osobisty tymczasowy to mógł bym zapisać sie po ukończeniu kursu przed 18 rokiem życia. Latałem już dzisiaj sie dowiadywać jak zrobić dowód osobisty tymczasowy i jestem w stanie go zrobić.
  Co wy na to? Czy to dobre rozwiązanie?
  Data: Wto Sty 08, 2008 16:39
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Egzamin na prawo jazdy
  Odpowiedzi: 38
  Wyświetleń 7736

  Zobacz cały wątek

  No to sprawa jest prostsza, ale raczej będe się domagał tego dokumentu homologacji butlii - bo rozumiem, że tylko to jest niezbędne do dalszych przeglądów i dopuszczenia do ruchu?

  No więc koleś nie załatwi homologacji i uważa sprawe za zakończoną.

  Ja mu tak tego nie zostawie, tym bardziej, że w czasie przegladu nie ma nic o gazie, faktura jest wystawiona na 5000 zł, a mam dowód że wpłaciłem wiecej (przelew z banku).

  Już sam nie wiem, czy zostawić gaz (załzożyć nowy) czy też odinstalować go ...
  Data: 2007-03-28, 11:04
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: LPG
  Odpowiedzi: 51
  Wyświetleń 2998

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Odnosnie WK to po tym terminie odsylaja klijenta po nowe zaswiadczenie , czyli nowe badanko  Łódź z udziwnień znana jest, ale to już absurd. Takie działanie jest bezprawne i chętnie pomogę w napisaniu odwołania każdemu, kto z taką jawną indolencją ze strony WK się spotkał. Nawet po upływie 30 dni zaświadczenie z przeprowadzonego badania technicznego ma pełną moc dowodową w postępowaniu administracyjnym...

  Az strach pomyśleć co w tym układzie dzieje się, kiedy nie zgłoszę np. zmiany mojego adresu zamieszkania w ciągu 30 dni. Jak rozumiem, mój dowód osobisty z nowym adresem w oczach WK po 30 dniach traci ważność i muszę wyrabiać nowy?

  "Łodzianom gratulujemy WK"
  Data: 14-11-2008, 00:21
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Wydziały Komunikacji - tematy ogólne
  Odpowiedzi: 27
  Wyświetleń 2221

  Zobacz cały wątek

  Witam, zdemontuj kratkę bo nawet przy sprzedaży będziesz miał mniej marudzenia (że auto pofirmowe, i że pewnie ma już z 700 tys km ). Koszt na uprawnionej stacji kontroli to koszt BT - 98zł bez opłaty ewidencyjnej, jeśli kończy Ci się przegląd niebawem to dopłać 1 pln na opłatę ewidencyjną to przedłużą Ci o kolejne 12 miesięcy dowód, 104 zł za zmianę konstrukcyjną (z ciężarowego na osobowy) - to są opłaty ustawowe wedle Dziennika Ustaw i są niezmienne. Jak będziesz miał zdemontowaną kratkę to porozmawiaj z diagnostą, żeby dopisał Ci do faktury ~20 zł za demontaż kratki i z tym idziesz do wydziału komunikacji, a no i oczywiście diagnosta musi wystawić Ci papiery na zmianę konstrukcyjną, dać xero nip'u, regonu i wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub KRS'u. Tam jeszcze uiścisz parę PLNów ( w wydziale komunikacji) za nowy dowód i będziesz szczęśliwym posiadaczem auta osobowego
  Data: 2009-01-08, 22:34
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Forum Ogólne
  Odpowiedzi: 24
  Wyświetleń 460

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Lecz niestety pani z WK zadzwoniła do mnie i powiedziała że ona nie może wydać nowego DR bo wynik jest negatywny.
  Musiałem zrobić korektę ,wynik pozytywny i wtedy dla pani w WK wszystko już było ok.
  I co ty na to?


  A powinno być tak, że zgodnie z 227 negatyw. Pani w wydziale komunikacji wydaje dowód tymczasowy w celu wykonania badań. Przyjeżdza klient do Ciebie robisz dodatkowe wystawiając pozytyw. Pan jedzie do komunikacji i odbiera nowy dowód.
  Wiem, że wszyscy o tym wiedzą
  Sorry Janmarek, ale z DMC robię tak samo jak ty. Aby klienta nie ganiać daje pozytywne zaświadczenie z odpowiednią adnotacją w uwagach- nie wbijam w dowód i odsyłam do komunikacji
  PS uzgodniono z naczelnikiem WK
  Data: 07-08-2008, 10:40
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Pierwsza rejestracja
  Odpowiedzi: 25
  Wyświetleń 1375

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Ania87, nowy paszport można wyrobić na pół roku przed upływem daty ważności starego-nie musicie wiec z tego powodu rezygnować ze swoich planów


  A nawet szybciej....Jesli jest się posiadaczem starego "niebieskiego" paszporu bez problemu można iść po nowy (znaczy złożyć wniosek )..W tej chwili okres oczekiwania na paszport jest dosyć długi, można go skrócić podając ważny powód że np.rodzice wykupili wam podróż poślubną i wtedy nawet w 2 tygodnie sprawe dokumentu udaje się załatwić....Spokojnie nie rezygnujcie z planow wyjazdowych tylko zaraz po slubie składajcie wnioski ( ja składając wniosek o paszport mialam stary dowód a na dzień odebrania dokumentów miałam już mieć nowy.....heh jaja byly pani mi wypisywała specjalne adnotacje że składam wnoisek ze starym dowodem a do odbioru mam przyjść z nowym)...W urzedzie paszportowym wbrew pozorom pracuja sympatyczne i pomocne panie (ja na takie trafilam i to 2 razy )
  Data: 2009-02-13, 12:32
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Podróż Poślubna
  Odpowiedzi: 173
  Wyświetleń 5803

  Zobacz cały wątek

  Cytat: tak samo jak miałbyś wydać nowy dowód,bo przecież w końcu na coś ci go muszą wydać co nie ??


  Jezeli nawet zgłoszenie w przypadku kradzieży zgłosi za ciebie kolega to skutki chyba będą inne niż zdanie za kogoś egzaminu.
  A jak odbierasz dowód to nie ma na nim czasami zdjęcia
  A ja mam znajomego policjanta więc mogę iść za kogoś zdać egzamin ....jest ktos chętny?
  Uważasz, że WORD na to pójdzie? Na pewno nie.

  Ja miałem na mysli jak po ten dowód idziesz,znaczy się wypełniasz wniosek a nie odbierasz dokument ,w końcu jak by na przykład autor stracił wszystkie dokumenty na coś mu wydac muszą

  Tak czy inaczej nie ma co gdybac już za późno.
  Data: Pon Paź 22, 2007 18:16
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Egzamin na prawo jazdy
  Odpowiedzi: 15
  Wyświetleń 3536

  Zobacz cały wątek

  Zrobione!

  Koszty na stacji obsługi:

  98,oo - badanie techniczne (tu mi się upiekło - bo i tak trzeba było)
  82,oo - badanie dodatkowe - zmiany konstrukcyjne
  60,oo - wykonanie zmian konstrukcyjnych w pojeździe

  Koszty w urzędzie:

  48,oo - dowód rej. (bo musi być nowy widocznie z adnotacją auto osobowe... do odbioru za tydzień )
  11,00 - nowe nalepki na tablicach rej.
  0,5o - coś tam

  to w sumie 3 stówki i po sprawie...

  Dzięki za podpowiedzi
  i pozdrawiam
  commor
  Data: Wto 16 Gru 2008, 14:55
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Porady, problemy techniczne - tematy ogólne
  Odpowiedzi: 4
  Wyświetleń 382

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Kiedyś tam wymienię, prawdopodobnie już niedługo.
  Do banku nie chodzę, bo mam konto internetowe a kredytu nie potrzebuję.
  PIT wysyłam pocztą.
  Gdzieś tam też nie chodzę bo i po co?
  A tak poważnie to chodziło mi głównie o to ,ze tak straszylinas konsekwencjami i że niczego nigdzie nie załatwimy, a okazuje sie że nie ma problemu. Poza tym w wielu miejscach wystarczy prawo jazdy.


  1. Na razie jeszcze załatwisz, ale potem...
  2. Czy wyobrażasz sobie sytuację, że 95% ludzi ma nowy dowód, a pozostałe 5% stary? Ja sobie takiego syfu nie wyobrażam, a ludzie są na tyle głupi, że jeśli nikt ich nie przyciśnie, to sami z siebie nic nie zrobią. A wtedy już tylko jeden krok do chaosu...
  Data: Czw Sty 31, 2008 22:08
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Wiadomości z Poznania
  Odpowiedzi: 16
  Wyświetleń 832

  Zobacz cały wątek

  Witam!
  mam bardzo wazne pytanie...

  ZŁożyłam wniosek na paszport tydzien przed ukonczeniem 18stki..
  Paszportu mi teraz nie chca wydac.. dowód bede miała dopiero w GRudniu .
  Pani powiedziała ze wyda mi takie zaswiadczenie ze nowy paszport juz jest i w zaswiadczeniu bedzie jegu numer seryjny ...

  Myslicie ze jak na egzamin wezme to zaświadczenie+stary paszport+zaświadczenie o zameldowaniu ...

  TO dopuszcza mnie do egzaminu ??
  TO dla mnie bardzo ważneeee !!! BŁAGAM ODPISZCIE!!
  Data: Pon Paź 29, 2007 14:53
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Egzamin na prawo jazdy
  Odpowiedzi: 4
  Wyświetleń 1907

  Zobacz cały wątek

  Nie przesadzajcie. Mandat to 100zł. Wyrobienie nowego dowodu to ok.70-80zł, wystarczy zgłosić się z kartÄąĄ pojazdu i dow. osobistym do Wydziału Komunikacji. Nie trzeba, ale bezpieczniej jest zmienić tablice na nowe (z nowym nr) - "znalezione" dow. rej. sÄąĄ "w cenie" i potem może się zdarzyć, że jest w Polsce dwie takie same Pumy Nowy dowód + tablice to jakie¶ 200zł, ale własny spokój jest chyba bezcenny. Przerabiałem kiedy¶ podobnÄąĄ sytuację jak skradziono mi portfel ze wszystkimi dokumentami. Nie jest tak ¼le. Pozdrowienia!
  Data: 18-07-2006, 09:30
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Hyde Park
  Odpowiedzi: 10
  Wyświetleń 2811

  Zobacz cały wątek

  Owszem jest sposób.
  Ja bynajmniej taki znam, chociaż może jest jeszcze inny.
  Miałem kiedyś taką samą sytuację. Mój staruszek zakupił auto i zapomnieliśmy wpisać mojej osoby na umowie, żeby mi zniżki leciały.
  No i wtedy znajoma z wydziału komunikacji powiedziała, żeby staruszek sprzedał mi połowę auta. Niestety wiąże się to z dodatkowymi kosztami, gdyż musiałem iść ponownie do urzędu skarbowego, opłacić podatek, później do wydziału komunikacji i wyrabiać nowy dowód rejestracyjny. No ale ogólnie opłacało mi się, bo zniżki leciały.
  Data: Sro Mar 05, 2008 23:10
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Porady techniczne
  Odpowiedzi: 12
  Wyświetleń 3689

  Zobacz cały wątek

  pamiętaj że wraz ze zmianą silnika musisz się udać do stacji kontroli pojazdów na tak zwaną autoryzacje dokumętów.potem do wydziału komunikacji po nowy dowód i po nowe ubezpieczenie.jest to związane tylko w przypadku wymiany silnika przy jednoczesnej zmianie jego pojemności.gdy byś wymieniał na nowyo tej samej pojemności to taka wymiana nikogo nie interesuje,to tak jak byś wymienił dowolny element.zmieniając pojemność musisz postąpić jak opisałem.jest to związane z nieciekawą sytuacją jaką jest wypadek czy stłuczka.gdy masz OC na 700.a silnik jak napisałeś 900 to wrazie takiej sytuacji koszta naprawy ponosisz z własznej kieszeni a ubezpieczyciel umywa rence.dotego dojdą jakieś kary lub coś w tym stylu.no i chyba jak się nie myle wina zaszłego zdarzenia będzie po twojej stronie.nawet jeśli kość będzie napruty jak stodoła.tak to wygląda.udanej zabawy
  Data: Pon 07 Kwi 2008, 18:53
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Porady, problemy techniczne
  Odpowiedzi: 11
  Wyświetleń 1224

  Zobacz cały wątek

  Ojciec jak kupi samochód to będzie musiał zapłacić 2% od wartości samochodu(nie od kwoty w umowie tylko od cennika w urzędzie skarbowym). Poza tym będzie musiał wyrobić nowy dowód rejestracyjny - 80zł. Jednak na pewno nie będziesz musiał płacić drugiej raty ubezpieczenia(tylko musicie pamiętać żeby wypowiedzieć umowę w ciągu 30dni od sprzedaży/zakupu) Jak zrobisz umowę darowizny to zapłacisz tylko te 20 czy 30zł. Prawdopodobnie nie trzeba będzie wyrabiać nowego dowodu tylko dopiszą w nim współwłaściciela. Jeśli wybierzesz takie rozwiązanie to najlepiej zadzwoń wcześniej do firmy ubezpieczeniowej żeby się upewnić czy przeliczą Ci drugą ratę na nowych warunkach. Z tego co wiem to nie powinno to stanowić problemu zawsze jednak lepiej się upewnić. Wiadomo, że z firmami ubezpieczeniowymi to nigdy nic nie wiadomo Masz w tym wątku przedstawione chyba wszystkie możliwości, więc przemyśl sprawę i powodzenia:)
  Pozdrawiam.
  Data: Wto Lut 10, 2009 00:12
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Pozostałe
  Odpowiedzi: 30
  Wyświetleń 430

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Koszt przerobienia auta na osobówkę to ok. 500 zł (200-250 zł za odkręcenie kratki=zdzierstwo, a sam tego nie możesz zrobić; 150 zł za dodatkowe badanie techniczne; ok. 100 zł za nowy dowód rejestracyjny). A jak nie masz pasa to dochodzą jeszcze dodatkowe koszty


  W przypadku zakupu auta i przerejestrowywaniu koszty nowego dowodu odpadają. Natomiast demontaż tyle kasy?? Paranoja. Pojeżdżę i popytam jak to się ma u mnie.
  A co do tematu proszę nie zapominać o silnikach.
  Data: Pon Lut 09, 2009 21:39
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Poradniki kupującego Opla
  Odpowiedzi: 14
  Wyświetleń 325

  Zobacz cały wątek

  Kupiłem od znajomych auto z kratką. Oczywiście miałem plan demontażu kratki i przerobienia na osobówkę, ale minął rok i kratkę mam nadal. Dlaczego?
  1. Koszt przerobienia auta na osobówkę to ok. 500 zł (200-250 zł za odkręcenie kratki=zdzierstwo, a sam tego nie możesz zrobić; 150 zł za dodatkowe badanie techniczne; ok. 100 zł za nowy dowód rejestracyjny). A jak nie masz pasa to dochodzą jeszcze dodatkowe koszty. Po prostu szkodami kasy, choć może bym się zdecydował gdyby nie... pkt. 2

  2. Kratka mi w niczym nie przeszkadza (nie brzęczy, nie zasłania widoku) a ma zalety: można zapakować auto po sufit i nic nie wpadnie do kabiny.

  3. Mankamenty auta ciężarowego są dwa: możesz jeździć tylko w 4 osoby i nie możesz parkować 4 kołami na chodniku (choć tego naturalnie nikt nie przestrzega) - jeśli ci to przeszkadza to przerabiaj.
  Data: Pon Lut 09, 2009 21:32
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Poradniki kupującego Opla
  Odpowiedzi: 14
  Wyświetleń 325

  Zobacz cały wątek

  na ta chwile sprawa wygląda tak mamy faktore na zakup auta na faktorze widnieja nr z dowodu rejestacyjnego (czyli te złe) dostaliśmy nowy dowód ploski książeczke wozu z wpisem 1 rejestracji w polsce i ten papier po niemiecku

  dostałem informacje od kumpla ze koles ma nasze auto poprostu wydał nie to co trzeba czyli przykręcil tabilce nie do tego auta
  na nasze auto jest mięki dowód odbiera go w piątek
  teraz pytanie pojedziemy do tego gościa da nam miękki dowod i komplet dokumentów faktycznie od naszego auta co mamy sprawdzić oprócz nr VIN i czy żadać od niego jakiegoś zaświadczenia ze sie pomylił oczywiście skoryguje faktóre

  odpowiedcie mi jeszcze na to pytanie nie mam zaufania do gościa
  1 jakie powinienem dostać dokumenty do auta (miekki dowód PL KW OC )i co jeszce
  2. na co patrzeć w tych dokumentach

  dodam ze lukaliśmy na auto na tabliczki itd wszystko jest ok przynajmniej tak wygląda
  Data: Sro Lis 21, 2007 12:37
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Ogólne porady techniczne
  Odpowiedzi: 12
  Wyświetleń 835

  Zobacz cały wątek

  Samochód w sumie ok, ładny lakier, dobrane felgi, a co do pokrowców to po co je zakładać? żeby przyszły właściciel miał ładne fotele?trochę bezsens, a co do niebieskich podświeteleń to może niektórym się to podoba (mi osobiście nie), ale każdy kij ma dwa końce, upierdliwy gliniarz zatrzyma dowód rejestracyjny (strata pieniędzy). Końcówka też średnia, lepiej by wyglądała jakaś dyskretniejsza, ale to oczywiści rzecz gustu. Ale żeby właściciel nie czuł się urażony to auto naprawdę jest super, jak każda zadbana GE z resztą. PS: ja jeżdże na Mobilu i silnik chodzi jak nowy, w serwisie gdzie serwisuje auto (specjalizacja mazda) mówią że ten olej jest jednym z najlepszych. Pozdro
  Data: 26 Wrz 2008 | 14:12
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Nasze Mazdy
  Odpowiedzi: 47
  Wyświetleń 2162

  Zobacz cały wątek

  Cytat: czy jako współwłaściciel będę mógł załatwic wszystkie sprawy związne z przerejestrowaniem? czy jakies upowaznienie trzeba spisac?

  Cytat: Czytałem że jeśli samochód jest z mojej miejscowościi na nowych blachach to muszę je odkręcic iśc z nimi zlozyc wniosek i oni mi dadzą jakies nalepki legalizacyjne i dowod po 2 tygodniach tak ?  na podstawie umowy możesz sobie wykupić ubezpieczenie (nie wiem do kiedy je masz) wtedy śmigasz do urzędu tam chyba składa sie jakiś wniosek, przedstawia wszystkie dokumenty i wtedy po chyba 2 tygodniach wracasz z tablicami po naklejki i nowy dowód.

  co do tej umowy to możesz wpisać tylko ojca a potem jak pójdziesz rejestrować auto to zabrać ze sobą pismo, że Twój ojciec zrzeka się np. 2% pojazdu i przekazuje ją tobie.

  co do tego dodanego pytania to najlepiej idz do jakiegoś agenta i się spytaj.
  Data: 26 Sie 2008 | 14:32
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: To & owo
  Odpowiedzi: 10
  Wyświetleń 397

  Zobacz cały wątek

  Temat po raz kolejny wałkowany...
  W przypadku Umowy Darowizny kwoty zwolnione od podatku to:

  Osoba obca: 4900,-
  Rodzina:
  I stopnia (matka/ojciec/syn/żona): 9637,-
  II stopnia (wujek/stryjek...): 7276,-
  Są to kwoty które spisałam w roku 2006 i być może uległy one zmianom, ale pewnie niewielkim...

  W momencie kiedy oddaje sie np 50% samochodu bliskiej rodzinie-raczej sie nie przekroczy podanych kwot i jedyne opłaty to znaczki skarbowe bodajże w kwocie 11zł...

  Jeżeli ktoś chciałby wzór takiej umowy to służę pomocą-proszę o adres e-mail na pw i wysle plik M.Wrod

  Grzybku jak złożysz owa umowe w Urzędzie Skarbowym i Ci ją podbiją, idziesz z nią do Urzędu Komunikacji i wpiszą Ci żonę w dowód rejestracyjny (badz wydadza nowy z wpisana zona) bez żadnych komplikacji.
  Data: 07 Kwi 2007 | 0:19
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: To & owo
  Odpowiedzi: 10
  Wyświetleń 749

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Grzybku jak złożysz owa umowe w Urzędzie Skarbowym i Ci ją podbiją, idziesz z nią do Urzędu Komunikacji i wpiszą Ci żonę w dowód rejestracyjny (badz wydadza nowy z wpisana zona) bez żadnych komplikacji.  jak ja rejestrowałem auto i "obdarowałem" ojca jego połową to w urzędzie skarbowym powiedzieli mi, że jak się auto mieści w kwocie zwolnionej to oni tego nawet nie podbijają, tylko wtedy jak się podatek płaci.

  a przy rejestracji mi powiedzieli, że ich skarbówka zupełnie nie obchodzi i wystarczy tylko umowa darowizny podpisana przez obie strony bez stempli z US. Tak samo nie wymagają żadnego dowodu opłacenia podatku po kupnie auta.

  a tak zupełnie nawiasem mówiąc, to w skarbówce pani szukała mojej mazdy w książeczce i okazało się, że tego rocznika (1989) już nie mają - więc w ogóle nie płaciłem żadnego podatku
  Data: 21 Kwi 2007 | 18:05
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: To & owo
  Odpowiedzi: 10
  Wyświetleń 749

  Zobacz cały wątek

  Cytat: pasek jest w dobrym stanie

  A reszta ? Tak szczerze , ja bym nie spał spokojnie ....moja przy zakupie miała potwierdzone 96 tysiecy , tydzien po kupnie wymieniłem po całosci rozrząd.

  Witam,
  jestem tu nowy i mam zamiar kupić używany samochód mazda 6
  Ponieważ koszt wymiany paska nie jest mały to czy na pasku rozrządu nie ma np daty produkcji? Bo jeśli jest z datą późniejszą to byłby to dowód jego wymiany...
  Nie znam sie na tym ale kolega który kupił AUDI w ten sposób sprawdził swój samochód i unikną kosztownego wydatku.

  Pozdrawiam
  Data: 16 Lut 2008 | 22:55
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Diesel
  Odpowiedzi: 163
  Wyświetleń 35048

  Zobacz cały wątek

  A przypadkiem pokazując paszport nie da się tego załatwić? Do kredytu czy kupna mieszkania potrzebna są dwa dokumenty ze zdjęciem - paszport i prawo jazdy lub paszport i legitymacja ubezpieczeniowa - także nie do końca jestem przekonana, że bez dowodu nie da się żyć :) Problem polega na tym, że płacąc za nowy dowód, tak naprawdę płacimy ukryty podatek dla państwa - skoro rząd narzuca prawo wymiany, to niechaj wymaga tego, ale za darmo. Za kilka lat wejdzie prawo o wymianie dowodów (tych nowych) na inne, zawierające dane biometryczne - i co? wtedy też trzeba będzie zapłacić ? Jakaś paranoja...
  Data: 22 Wrz 2007 08:54
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Polska
  Odpowiedzi: 8
  Wyświetleń 1168

  Zobacz cały wątek

  Cytat: no doba wiec generlnie jak nie kupie z malopolskiego to i tak nie bede musial probnych zakladac przy przejestrowywaniu  o ile dobrze zrozumiałem jesli o to chodziło:
  próbne tablice otrzymuje sie w Wydziale Komunikacji na okres 30 dni (dotyczy to samochodów zakupinych poza Twoim powiatem). Jeżeli kupujesz auto z tego samego powiatu (blachy czarne - wówczas musisz zapłacic za nowe białe + nowy dowód + komplet naklejek; blachy białe - wówczas wymiana dowodu i naklejek na blachach))

  nasunęło mi sie teraz takie pytanie - jaka procedura jest w przypadku gdy zgubi sie 1 tablice?? trzeba wziąść nowe??
  Data: 19 Czerwiec 2007, 22:19
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Forum Główne
  Odpowiedzi: 18
  Wyświetleń 511

  Zobacz cały wątek

  Cytat: trzeba w urzędzie tego kraju z którego się kupuje iśc z umowa i poprosić o wpisanie w dowód wiec to nie plotka


  To zapewne dotyczy przypadku przywozu auta na kołach. Jeżeli tak to nie jest to nowy przepis, już w zeszłym roku był obowiązek aby wieziony na kołach samochód był zarejestrowany na polskiego właściciela.
  Niemiecka policja specjalizowała się w wyłapywaniu autek wiezionych przez Polaków i odstawianiu ich na parkingi jeśli nie mieli właściwych wpisów w dokumentach.
  Generalna zasada: faktura, dowód rejestracyjny i polisa ubezpieczeniowa mają być na tę samą osobę.

  Co innego z lawetą gdyż wtedy auto jest wyrejestrowane (z reguły).
  Data: 2 Styczeń 2008, 15:47
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Forum Główne
  Odpowiedzi: 35
  Wyświetleń 3761
  Cytat: [b]w nocy z piątku na sobote (23/24.09) zgubiłem dokumenty: Nowy dowód osobisty, nowe prawo jazdy i karta VISA wszytko w czewonym etui wielkości nowych dokumentów ( czyli niewielka rzecz) Dokumenty zgubiem w rejonie ulic rog 3-maja Szczęść Boże alboo mogły mi wypasć w Chatce Pychatka nan Gen. Geaulle'a

  jesli moze natknałes sie na moje papiery daj znać!!!!
  nie podaje zadnych personaliów wiec napisz na poczte na forum jesli znalazłęś dokumenty

  pozdrawiam[/b]  ....ŻYCIE JEST PIĘKNE... właśnie ktos przyniósł mi znalezione dokumenty. Istnieją jeszcze uczciwi ludzie na tym świecie...

  pozdrowienia dla znalazcy !!!!!!!!!!! dzięki

  Zobacz cały wątek

  Witam wszystkich!

  Mam ogromną prośbę. Mam staruszka mercedesa 1972 r , dostawczego ze skrzynia model jak w tytule. Skończył mi się dowód rejestracyjny tzn brak miejsca na stęple z przeglądów.
  I okazało się,że trzeba nowy wyrobić i tu klapa nigdzie nie ma tabliczki znamionowej ,żadnych danych co do maksymalnej masy,dopuszczlnej ładowności itp.
  Nigdzie nie moge tego znależć a na stacjach obsługi w katalogach brak.

  Czy ktoś jest mi w stanie pomóc ?

  Pozdrawiam
  Marcin
  Data: Sro 05 Mar 2008, 20:35
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Dyskusje ogólne
  Wyświetleń 434

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Opinja rzeczoznawcy samochodowego + przegląd z wynikem negatywnym, na tej podstawie wydział komunikacji wyda decyzję na nadanie nowego numeru nadwozia
  i skieruje na stację celem nabicia nowego numeru. Stacja nabije numer tabliczkę znamionowa zastępcza i wystawii odpowiednie dokumenty i przedłuży badanie techniczne
  a wydział komunikacji wyda nowy dowód rejestracyjny.  czy nie będzie problemu zrobić to po upływie ważności przeglądu? wiadomo że nie można jeździć bez przeglądu, więc czy można byc zaholowanym na stację?
  Data: 22-07-2008, 08:54
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Badania techniczne - tematy ogólne
  Odpowiedzi: 9
  Wyświetleń 487

  Zobacz cały wątek

  Stało się. Nie wiem jak, nie wiem gdzie, nie wiem kiedy. Cale opakowanie papa .
  Poszedł w cholerę dowód rejestracyjny oraz OC.
  Szlag .
  Czy wiecie co w tej sytuacji mam zrobić? Nie jestem zameldowany w krk, więc jeżeli mam osobiście jechać do mojego WK to mnie poniesie. Jak wygląda sytuacja z OC? Gdzieś czytałem że dostaję bez problemu zaświadczenie że mam. Tylko to OC....
  Co by się stało jakbym teraz się przemeldował na stałe do krk? Mógłbym nowy dowód wyrabiać już tutaj?
  Data: Nie 19 Paź, 2008 13:10
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Poradnik Forumowy
  Odpowiedzi: 6
  Wyświetleń 439

  Zobacz cały wątek

  Trochę czasu minęło, od napisania Twojego posta. Napisz jak rozwiązałeś problem.

  Mi się wydaje, że jeśli nie masz dokumentów na butlę, to powinieneś spróbować ją zalegalizować w warsztacie, w którym montują instalacje LPG a Dopiero po legalizacji udać się na przegląd do stacji diagnostycznej.

  Można też gaz zdemontować, tak jak napisałeś, ale po wyjęciu instalacji musiałbyś zgłosić się do wydziału komunikacji, wypełnić wniosek "Zmiany w danych rejestracyjnych" (czy jakoś tak) i napisać że LPG już nie ma - dostajesz nowy dowód, jedziesz na przegląd i sprawa załatwiona. Ale to jedynie wtedy, gdy poprzedni przegląd nie stracił jeszcze ważności.
  Data: 2008-12-31, 14:23
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Porady techniczne
  Odpowiedzi: 1
  Wyświetleń 214

  Zobacz cały wątek

  Cytat: najnowszy skecz jest świetny także nie piskaj że tylko stare kawałki wciskaja


  Jeden "nowy", a reszta stare, bo oni myślą, że z ich skeczy można się śmiać w nieskończoność. Takie wysokie mniemanie o sobie Moim zdaniem więcej się mówi o Mumio i to oni właśnie są na czele branży rozrywkowej w Polsce. Jak ktoś nie wierzy to zapraszam do kina na film z nimi - Higway, nie byłem na nim i raczej nie pojde, bo mnie osobiście rozśmieszyła może jedna reklama Plusa no ale znam ludzi, którzy z utęsknieniem czekają na kolejne, a każdą starszą znają na pamięć W każdym razie jak widać - Ani Mru Mru ucichło - przyjeżdzają do Tczewa, inny nowy kabaret zakwitnął - jak najdalej od nas Tak samo było kiedyś z naszym kinem Wszystkie nowości były u nas po miesiącach Dowód na to, że Tczew to jednak dziura
  Data: Czw Kwi 13, 2006 09:57
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Knajpa
  Odpowiedzi: 14
  Wyświetleń 2674

  Zobacz cały wątek

  Cytat: z tego co ja wiem to od jakiegoś czasu przy sprzedaży auta nie ma już podatku 2% więc wystarczy wyrobić nowy dowód rejestracyjny


  mylisz sie
  sprzedaz (auta) jest czynnoscia cywilnoprawna i od tej czynnosci pobiera sie podatek
  chyba ze wartosc jest ponizej 1000zł wtedy faktycznie nie ma podatku

  w tej sytuacji jest to rodzina wiec tak jak wspominalem jest to pierwsza grupa podatkowa i przy np. darowiznie beda zwolnieni z podatku

  A czy przypadkiem nie jest tak, że gdy jedna strona (kupujacy lub sprzedający) prowadzi działalność to wtedy nie płacisz PCC?
  Data: 6 Marzec 2008, 20:43
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Forum Główne
  Odpowiedzi: 26
  Wyświetleń 1477

  Zobacz cały wątek

  Hej. mam taki kłopot. Przeprowadziłem się dwie ulice dalej, więc po jakimś czasie udałem się do urzedu miasta do wydziału komunikacji aby zaktualizować dane w dowodzie rejestracyjnym.
  Po kilku razach udało mi się zdobuć numerek w kolejce, ale ku mojemu zdziwieniu pani w okienku stwierdziła że aktualizacja danych nie jest możliwa.
  Mam przynieśc tablice i złożyć wniosek o nowy dowód rejestracyjny.
  Co o tym sądzicie i czy ktoś z Was szanowni koledzy zetknął się z taką głupotą???
  Data: 2007-07-10, 08:37
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Forum formalno/prawne
  Odpowiedzi: 11
  Wyświetleń 685

  Zobacz cały wątek

  Sebastian, ale nie bardzo kapuję, dlaczego problem "rejestrowania" dziecka zrzucasz na obecny rząd . To nie ma nic wspólnego. Poza tym odpis aktu małżeństwa jest potrzebny jeśli "rejestrujesz" dziecko w innym USC niż brałeś ślub. Jeśli w tym samym, to nie ma problemu. Poza tym urzędy mają strony WWW na których piszą co w jakim przypadku jest potrzebne. Ja sobie (w stosownych okolicznościach) poczytałem i byłem przygotowany .

  Poza tym odpisy aktu małżeństwa zawsze dobrze mieć. Ja teraz się przemeldowywałem i składałem wniosek o nowy dowód i akt małżeństwa też był potrzebny, bo przemeldowywałem sie z miasta do miasta.
  A jak już załatwisz dziecku akt urodzenia to jeszcze miesiąc poczekasz na nadanie mu peselu.
  Data: 2006-11-07, 10:38
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: HydePark
  Odpowiedzi: 21
  Wyświetleń 178

  Zobacz cały wątek

  Dzieki za informacje CosmoSquig.

  Jak rozumiem otrzymam nowy dowód rejestracyjny juz na moje dane?

  Własnie, a pro po ubezpieczenia - wiem, że w przypadku samochodu, muszę ubezpieczyć OC pojazd na siebie, ubezpieczenie jest ważne bodaj 30 dni. Czy tu też tak to wygląda? Innymi słowy, po otrzymaniu (czasowego, czy pełnego?) ubezpieczam moto na siebie, czy też mogę pozostać na ubezpieczeniu, które otrzymałem w spadku?

  Przy okazji jeszcze pytanko - czy w przypadku moto polecacie komplecik - OC, AZ, NW? Tu już proszę o Wasze doświadczenia.

  Pozdr
  Bruno

  ps. Panie w okienkach też każą sobie "kliknąć na pomógł" ?
  Data: Nie 14 Maj, 2006 23:36
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Na luzie
  Odpowiedzi: 12
  Wyświetleń 1081

  Zobacz cały wątek

  Odkąd się zmotoryzowałem obserwuję wśród wielu znajomych tendencję do zmieniania silników na mocniejsze bądź po prostu na sprawne. Rzecz w tym, że taki silnik ma przecież swój numer wpisany zresztą do karty pojazdu, a do tego pojemność - nowy silnik też ma swój zupełnie inny numer i często inną pojemność, nie mówiąc o parametrach.

  Pytanie brzmi - jak taka wymiana wygląda od strony prawnej, o ile w ogóle prawo dopuszcza taki proces? Przy innym modelu silnika pewnie trzeba wymienić dowód rejestracyjny, trzeba by też coś odnotować w karcie. Ktoś się tym bawił od tej strony?

  Dla ciekawskich - nie, nie zamierzam wymieniać silnika. Mój wciąż pracuje jak trzeba, a przy zmianie modelu jest za dużo rzeźby pod maską. Pytam z ciekawości.
  Data: Czw Paź 16, 2008 15:33
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Porady techniczne
  Odpowiedzi: 16
  Wyświetleń 2311

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Akt ślubu jest potrzebny do wyrobienia nowego dowodu osobistego.
  Czy bez aktu (ślubu) zameldują - nie wiem.  Jak już wspominałem, nie dostarczałem do UG w Św. Katarzynie aktu małżeństwa (ani aktu urodzenia) podczas składania wniosku o nowy dowód osobisty. Nie dopytywałem się, dlaczego nie muszę tych dokumentów dostarczać (żeby czasem nie musieć tego robić ). Mimo to zameldowałem się i wyrobiłem dowód bez problemów. Wyprzedzając ewentualne pytania - nie urodziłem się ani nie zawierałem ślubu w tej gminie - jestem jej nowym mieszkańcem. Natomiast w tzw. międzyczasie (pomiędzy ślubem a meldowaniem się tutaj) zmieniałem dowód 1 raz.

  Pozdrawiam wszystkich nowomeldujących się Siechniczan

  P.S. Nie twierdzę tym samym, że do wyrobienia dowodu w żadnym wypadku nie trzeba mieć aktu ślubu / urodzenia. Stwierdzam tylko fakt, że ode mnie tych dokumentów nie żądano
  Data: 20-11-2007, 20:35
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Błękitne II
  Odpowiedzi: 18
  Wyświetleń 2554

  Zobacz cały wątek

  Cytat: A posiadasz dowód na istnienie Alllaha?

  Cytat: Staniesz przed "waszym, moim, ich" Bogiem i zdasz sprawę z życia, według kryterium: "Cokolwiek uczyniłeś swemu bratu najmniejszemu uczyniłes Bogu".

  Cytat: "Nasz -wasz- ich" Bóg to niezależnie jakim imieniem Go zwiemy, jakie formy kultu praktykujemy, jakie przymioty Mu dajemy, nieodmiennie jest JEDEN.

  Cytat: Opis piekła znajdziemy m.in. w Dzienniczku s. Faustyny (objawienia uznane przez Kościół) :

  Cytat: Piekło jest karą wieczną. Karą, którą ściągamy sami na siebie odrzucając Boga.  Jak to ma się do wiecznego pałającego ognia, w końcu stan bez Boga, który miałby nas czynić nieszczęśliwymi to stosunkowo nowy wymysł?
  Data: Pon Lis 17, 2008 18:53
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Wierzyć, nie wierzyć?
  Odpowiedzi: 36
  Wyświetleń 1896

  Zobacz cały wątek


  Proszę bardzo.
  Ja na Twoim miejscu reklamowałbym towar, tym bardziej że jest to skle to powinni Ci dać jakiś paragon. Czy to używka czy nowy masz prawo do wymiany towaru na nowy jeśli jest on "niezgodny z umową".
  Jeśli mogę doradzić to wszystko co do nich wysyłasz rób to za potwierdzeniem odbioru, w ten sposób masz dowód wysłania i odbioru przez nich, nikt Cie w chu** nie zrobi.
  Trzeba walczyć z dziadostwem bo ja też miałem pewne problemy i udało mi się wywalczyć zwrot gotówki, tym bardziej że masz już nową przepływkę więc na kasie też Ci będzie bardziej zależeć.

  JEśli będą więszke problemy to zawsze pozostaje PIH. Zresztą na allegro też się zgłasza sprawy. Powodzenia
  Data: Pon Wrz 22, 2008 10:09
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Techniczne
  Odpowiedzi: 8
  Wyświetleń 325

  Zobacz cały wątek

  Z tego, co się orientuję, to akt ślubu potrzebny jest nie do zameldowania tylo do wyrobienia nowego dowodu, i to tylko wtedy, gdy w międzyczasie (po wydaniu poprzedniego dowodu) brało się ślub (nie pamiętam czy czasem nie chodzi tu o kwestię zmiany nazwiska). W każdym razie ja nie miałem ze sobą ani aktu urodzenia, ani aktu ślubu, a nowy dowód - z zameldowaniem w Siechnicach - też już mam (odbierałem go na początku października, jeszcze przed odbiorami budynków). Rzeczywiście, mając wszystkie potrzebne dokumenty, można podczas jednej wizyty w urzędzie zameldować się i złożyć wniosek o nowy dowód. Procedury te, wraz z wykazem potrzebnych dokumentów i numerami telefonów do osób kompetentnych, są dokładnie opisane na stronach BIP Urzędu Gminy ( oraz ).
  Data: 20-11-2007, 10:59
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Błękitne II
  Odpowiedzi: 18
  Wyświetleń 2554

  Zobacz cały wątek

  Ta mała kartka jest potrzebna dla angielskiego wydziału komunikacji bo informuje kto kupił motor i na kogo wypisać nowy dowód rejestracyjny( wysyła się ją do wydziału).Najczęściej jak motor idzie na import to anglicy oddają z tą karteczką chociaż nie zawsze

  Ja dostałem calusieńki dowód ale polecono mi żeby nie bawić się w jakieś odsyłanie papierków do UK bo to czasochłonne.Podpisałem się i wpisałem datę to samo zrobił sprzedający i po kłopocie.Zrobiłem tłumaczenia i potwierdzenie zgodności umowy zakupu jak pisałem już wcześniej i po wszystkim.Jeśli ktoś chce więcej info niech śmiało na GG pisze.Pozdrawiam.
  Data: 1 Styczeń 2009, 17:41
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Przepisy drogowe
  Odpowiedzi: 12
  Wyświetleń 943

  Zobacz cały wątek

  Cytat: pani z WK potrzebuje zaświadczenie że samochód jest sprawny,bo termin badania okresowego upływa za tydzień i


  Nie rozumiem w czym problem .Skoro numery zostały nabite , to wykonać badanie okresowe , bo teraz wszystko gra i zanieść zaświadczenie do WK .
  Po dostarczenie zaświadczenia o sprawności pojazdu , WK wystąpi o nowy DR z nowymi numerami dając klientowi dowód tymczasowy.
  Na nowy DR czeka się nawet miesiąc , więc WK musi mieć potwierdzenie sprawności pojazdu.
  Data: 03-04-2008, 20:27
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Problemy z rejestracją pojazdów
  Odpowiedzi: 11
  Wyświetleń 805

  Zobacz cały wątek

  witam wszystkich użytkowników
  jestem tu nowy – chciałem zapytać, jakie dokumenty są niezbędne do zarejestrowania samochodu sprowadzonego z Austrii

  z tego, co wyczytałem wyżej wynika, że muszę mieć;
  1 dowód rejestracyjny cz. 1 i cz. 2 (Zulassungscheins Teil I oraz Zulassungscheins Teil II )
  w dowodach tych musi być informacja o wymeldowaniu (abgemeldung)
  jeśli dobrze zrozumiałem czytając bez (Zulassungscheins Teil II) zarejestrowanie pojazdu może okazać się nie możliwe?
  2 a co z tym typenshein ?
  3 FV lub umowę kupna
  Samochód jest uszkodzony, czy coś jeszcze będę potrzebował? na co należy zwrócić szczególną uwagę
  To mój pierwszy samochód z zagranicy i nie chciałbym przypadkiem kupić go na części
  ( nie wiedza kosztuje)
  Data: 05-03-2008, 10:10
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Wydziały Komunikacji - tematy ogólne
  Odpowiedzi: 32
  Wyświetleń 6154

  Zobacz cały wątek

  Koszt badania to okolo 100 zl. A jezeli byłaby to przyczepa nowa to faktura zakupu i wyciąg ze świadectwa homologacji. Chyba ze jest to nowa z zagranicy? (Niemcy) Wtedy faktura lub rachunek. Brief niemiecki (na nowe przyczepy w niemczech sa wydawane, z tym ze z pustym miejscem na wpis właściciela), jeszcze wydają wydruk badania technicznego lub poświadczenie zgodnośći z homologacja, tłumaczenia, badanie techniczne. Mozna by jeszcze na wszelki wypadek napisac samemu oświadczenie ze jest to jedyna importowana tego typu przyczepa przez właściciela w ciagu jednego roku. Bo jest z zagranicy, a jak z zagranicy to musi byc maly dowód, a nowe takiego nie maja I takie oświadczenie go zastapi jesli jest to nowy pojazd.
  Data: Czw Wrz 25, 2008 17:10
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Ubezpieczenia, porady prawne
  Odpowiedzi: 4
  Wyświetleń 385

  Zobacz cały wątek

  Nic z tych rzeczy... idziesz do Urzędu komunikacji z podaniem o ponowne nabicie numeru nadwozia z powodu wymiany el. blacharskiego na którym jest nabity numer seryjny (korozja, wypadek itp), musisz uwzględnić czy wymiany dokonałeś sam czy w warsztacie, jak w warsztacie to jakaś fakturka czy coś będzie potrzebna, urząd skierowuje cię do diagnosty ze 'specjalnymi' uprawnieniami, ten jeżeli wszystko jest dobrze daje Ci świstek, nabijają Ci nowy numer, gdzie to kwestia dogadania potem to Urzędu, wprowadzają nowy numer w dowód i tyle... bez strachu podczas ewentualnie kontroli, wszystko na legalu
  Data: Czw Paź 23, 2008 21:52
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Ubezpieczenia, porady prawne
  Odpowiedzi: 8
  Wyświetleń 304

  Zobacz cały wątek

  Cytat: (koszt 51,50 czas oczekiwania ok tygodnia)

  Cytat: (koszt 169,50 a tablice wydane sa od razu).

  nie do konca od razu procedura jak przy zakupie auta czyli tablice nowe ,dowód tymczasowy ,wizyta w ubezpieczalni,po 2 tyg nowy twardy dowód czyli masa załatwiania.
  Poza tym podobno niemcy stwarzają problemy w przypadku wtórnika bo dla nich wtedy 2 samochody z tymi samymi tablicami mogą jeżdzić jednocześnie(dla tych jezdżących zagranice istotne),oraz bedzie mnóstwo tłumaczenia jezeli ktos juz po wydaniu tobie wtórnika zatankuje na starą tablice bo numer rejestracyjny jest ten sam
  Tak więc polecam nowy zestaw tablice dowód i numer rejestracyjny
  Współczuję biegania po urzędach
  Data: Nie Sty 04, 2009 18:10
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Ubezpieczenia, porady prawne
  Odpowiedzi: 10
  Wyświetleń 493

  Zobacz cały wątek

  Cytat: na ubezpieczeniu już widniało moje imię i nazwisko,a dowód pozostał na starą właścicielkę i ot tyle...w w ydziale komunikacji mi powiedziała,że nie muszę przerejestrowywać pojazdu na siebie,bo wystarczy,że na ubezpieczeniu jest inny właściciel i w skarbowym zgłoszono sprzedaż/kupno

  Czyżby?Ubezpieczenie oki,najpierw trzeba je mieć żeby zarejestrować,przerejestrować samochód.Ale żeby na dowodzie został stary właściciel???Cy ty gadasz,po to przerejestrowujesz żeby nowy właściciel widniał w dowodzie rejestracyjnym.Przecież to poświadczenie twojej własności Nawet jak auto z tej samej miejscowości to przy rejestrowaniu naklejają nowe naklejki legalizacyjne w dowód i na tablice
  A do autora tematu,jeśli poszedłeś z umową do ubezpieczyciela i wydziału komunikacji to zapewne masz stosowne pieczątki i zaświadczenia o zgłoszeniu sprzedaży...
  Data: Pią Sty 16, 2009 20:33
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Ubezpieczenia, porady prawne
  Odpowiedzi: 8
  Wyświetleń 376

  Zobacz cały wątek

  Witajcie!

  Chcę kupić auto powypadkowe. Dla właściciela zabrano dowód rejestracyjny. W pokwitowaniu jest, że auto niesprawne technicznie. Uszkodzenia auta są niewielkie, bo tak naprawdę to tylko reflektor pobity oraz wystrzelone 2 z 4 poduszki. Teraz ma do znawców pytanie: czy jak wstawię nowy reflektor (i go oczywiście wyreguluję), ale nie wymienię jaśków (na razie, bo fizycznie ich jeszcze nie mam), to czy na stacji diagnostycznej dostanę papier umożliwiający zarejestrowanie auta? Czy do diagnostyki powypadkowej muszą być koniecznie poduszki?

  Z góry dzięki za pomoc.
  Data: Nie Sty 25, 2009 16:02
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Ubezpieczenia, porady prawne
  Odpowiedzi: 1
  Wyświetleń 73

  Zobacz cały wątek

  Z doświadczenia mogę powiedzieć, że przy wywalaniu katalizatora warto nie zostawiać po nim puszki tylko wywalić ją i dać jednolitą rurę. O wiele ciszej w samochodzie + fajniej turbinkę słychać. Jak nie ma wbitej w dowód informacji o tym, że był w samochodzie katalizator to go można śmiało wywalić puszkę i nikt się na przeglądzie do tego nie przyczepi (przerobiłem to właśnie wczoraj ).
  Inna sprawa to łącznik elastyczny (ten zaraz za turbiną). Wymiana na nowy = ciszej w kabinie.

  Pozdrawiam
  yoobi
  Data: Nie Gru 21, 2008 14:51
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: TDI TD Diesel
  Odpowiedzi: 21
  Wyświetleń 4652

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Jeśli rejestrujecie jakiś motocykl z zagranicy i nie tylko a nie ma przejechane 5tyś kilometrów to w umowę lub VAT-24 wpiszcie więcej np.:6100 lub podobnie a to z tego względu ze motocykl do 5000 km traktowany jest jak nowy i zapłacić trzeba od tego podatek.

  Cytat: Kuraś, z tego co pamiętam to miałem kartkę A4 na której było 8 "okienek" z danymi oraz jeszcze taką małą karteczkę z dowodu z numerem 10. Czyli kartka A4 + mały odcinek  Ta mała kartka jest potrzebna dla angielskiego wydziału komunikacji bo informuje kto kupił motor i na kogo wypisać nowy dowód rejestracyjny( wysyła się ją do wydziału).Najczęściej jak motor idzie na import to anglicy oddają z tą karteczką chociaż nie zawsze .
  Data: 31 Grudzień 2008, 22:08
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Przepisy drogowe
  Odpowiedzi: 12
  Wyświetleń 943

  Zobacz cały wątek

  Z tego co widzę w rejonach przygranicznych Holandia-Niemcy - Niemcom gorzej jest znaleźć zatrudnienie.
  "Wiatraki" nie cierpią "szwabów" i wolą Polaków.
  Znajoma - Polka (z niemieckim obywatelstwem) po 15 latach pobytu w Niemczech przeniosła się do Holandii, jako Niemka od prawie roku próbuje znaleźć pracę. Bez efektu. Obecnie załatwia nowy dowód osobisty i paszport w Polsce, bo Polakom w Holandii jest łatwiej.
  Także jak masz wybór to się nie ujawniaj jako Niemka !
  Data: Czw Lut 05, 2009 7:56 am
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Życie w Holandii --- Het leven in Nederland --- Life in Holland
  Odpowiedzi: 15
  Wyświetleń 760

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Nic z tych rzeczy... idziesz do Urzędu komunikacji z podaniem o ponowne nabicie numeru nadwozia z powodu wymiany el. blacharskiego na którym jest nabity numer seryjny (korozja, wypadek itp), musisz uwzględnić czy wymiany dokonałeś sam czy w warsztacie, jak w warsztacie to jakaś fakturka czy coś będzie potrzebna, urząd skierowuje cię do diagnosty ze 'specjalnymi' uprawnieniami, ten jeżeli wszystko jest dobrze daje Ci świstek, nabijają Ci nowy numer, gdzie to kwestia dogadania potem to Urzędu, wprowadzają nowy numer w dowód i tyle... bez strachu podczas ewentualnie kontroli, wszystko na legalu  dokładnie, pojazd musi posiadać nabite numery VIN, przegląd przeglądem ale szkoda nieprzyjemności związanych ze sholowaniem pojazdu przez policję
  Data: Pią Paź 24, 2008 06:40
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Ubezpieczenia, porady prawne
  Odpowiedzi: 8
  Wyświetleń 304

  Zobacz cały wątek

  Tak też zrobiłem. Rzeczoznawca PZMot wydał mi właściwe zaświadczenie, po ogledzinach stwierdził że jednak nie było ingerencji w miejscu gdzie znajdowały się numery nadwozia, które zwyczajnie wyparowały pod wpływem korozji. Powiem dla ciekawości o kosztach takiej sytuacji. Rzeczoznawca - ponad 140 zł, nabicie numerów i wymiana tabliczki - ok. 100 zł łącznie, przegląd 100 zł, nowy dowód rejestracyjny - prawie 80 zł. Całość to ponad 400 zł nie licząc biegania i poświeconego czasu. Przeglad okazał się więc troszkę drogi, ale jak to mówią kto nie smaruje ten nie jedzie :)

  Serdeczne dzieki za radę.

  Pozdrawiam
  Data: 2007-09-19, 12:49
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Mój samochód
  Odpowiedzi: 4
  Wyświetleń 1261

  Zobacz cały wątek

  Cytat: kovens, ale tenkoles wielu ludzi oszukał ale sie doigrał szkoda ze ja byłem tez w tej grupie

  Cytat: wilon, dobra sprawa z tym.. ale u nas to daleko do takiego systemu.. w UK auto od początku ma jeden numer rejestracyjny i dlatego taki rejestr moze istnieć a przerejestrowanie auta to tylko zmiana nazwiska na papierze i nie trzeba zmieniać tablic - za darmo praktycznie... Pomyślcie że u nas wprowadzając taki rejestr i ilu oszustów traci źródło utrzymania  W Irlandii tak samo z rejestracją. Wysyłasz pocztą stary dowód a za kilka dni dostajesz nowy: te same blachy tylko nazwisko właściciela inne.

  Dlaczego u nas tego nie może być?
  Data: Czw Wrz 18, 2008 21:33
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Kąciki
  Odpowiedzi: 41988
  Wyświetleń 1637770

  Zobacz cały wątek

  Dowód wystarcza (musi być nowy).Nie trzeba paszportu.A jakie papiery...weż ze soba ważne dla ciebie wszystkie.Przejdź sie też do UM po Miedzynarodowy Akt Urodzenia (wydawany za darmo).Jeśli masz w umowie ze mieszkanie załatwia pracodawca to popatrz czy tez go opłaca czy ty musisz opłacać... Z obowiązkowym ubezpieczeniem to jest różnie u pośredników pracy... Ale ty je musisz mieć!!! Najmniejsza stawka tego ubezpieczenia to 80 E za m-c.
  Jeszcze Ci potrzeba do wyrobienia nr Sofi/BSN i złozyc konto w holenderskim banku.
  Pozdro i życze powodzenia.:)
  Data: Pon Lip 21, 2008 12:54 pm
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Życie w Holandii --- Het leven in Nederland --- Life in Holland
  Odpowiedzi: 4
  Wyświetleń 451

  Zobacz cały wątek

  Negatyw + dopuszczenie do ruchu waronkowo na 7 dni bo nie zagraż bezpieczeństwu ruchu drogowego a zaswiadczenie jest tylko niezbędne dla wydania decyzji na nadanie
  nowych cech identyfikacyjnych dla W.K. po wykonaniu nowych cech identyfikacyjnch
  ustalam nowy termin badania okresowego zgodnie z datą poprzedniego badania (negatywnego) i na jego podstawie z nowymi cechami identyfikacyjnymi W.K. wystawia nowy dowód rejestracyjny. J a tak to robię i do tej pory nie było z niczyjej strony
  żadnych odwołań i zastrzerzeń.
  Data: 04-04-2008, 12:45
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Problemy z rejestracją pojazdów
  Odpowiedzi: 11
  Wyświetleń 805

  Zobacz cały wątek

  Dzisiaj odniosłem do pralni chemicznej kostium żony i wyszła z tego taka oto rozmowa:
  Ekspedientka poprosiła mnie o podanie nazwiska i imienia , więc podałem swoje , lecz po krótkim zastanowieniu powiedziałem że jednak podam żony bo pomyśłą że ja w to się ubieram.
  Pani się roześmiała i odpowiedziała że bardzo ją to rozbawiło i miała zmienić jednak ja powiedziałem że może zostać bo przecież jest tolerancja ,chyba że dowie się o tym Romek G. i zacznie mnie ścigać.
  Dalej mówiłem jeszcze że data urodzenia będzie wpisywana od chwili poczęcia i...przyjmująca pani z poważną miną powiedziała "to znów muszę zmienać dowód ? ...a niedawno wyrabiałam nowy"
  Data: 2007-04-04, 23:11
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Wolnoć Tomq - Wyżymaczka
  Odpowiedzi: 123
  Wyświetleń 1894

  Zobacz cały wątek

  Cytat: każdy powinien mieć te blaszki jak żołnierze... (ja taką sobie zrobię, przepraszam że nie pamiętam nazwy...).  To są nieśmiertelniki

  Cytat:W dowodzie moze być, ale w tych starych dowodach. Ja nie posiadam w swoim, a szkoda  Mozna kupic takie naklejki z grupą krwi na nowy dowód, kwestia 1-2 zl na allegro.

  Cytat:o skąd lekarz będzie wiedział jaką krew ma mi podać?  jeśli nie są pewni jaką pacjent ma grupę krwi, a jest taka koniecznosc to przetaczają krew grupy 0, bo jest ona uniwersalna. Jesli transfuzja nie jest pilna to badanie na grupę i czynnik Rh są na tyle krótkotrwające, że można poczekać na wyniki badań.
  Data: 2007-09-08, 15:44
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Zdrowie, Moda, Uroda
  Odpowiedzi: 49
  Wyświetleń 1431

  Zobacz cały wątek

  Blackop nie wysilaj się nie mam potrzeby--- to WK ma obowiązek potwierdzenia czy pojazd był rejestrowany czy nie czy -i od kogo był nabyty itp. po to masz "miękki dowód" który jest wydawany .... dla potwierdzenia danych!!!!!!!!!!!!! i żaden WK nie mam prawa odmówić wydania MIĘKKIEGO.A jeśli pojazd był nowy i nikt go przez XXX lat nie rejestrował to co???? Wojna albo ??"Pojazd nierestrowany ---PIERWZSE BADANIA" i koniec i niema czegoś takiego jak dowód rejestracyjny bo go nie może być więc na jakij podstawie odmowa>>NIROX nie mają prawa odmówić tobie rejestacji pojazdu zakupionego w UNII-wystarczy umowa /faktura/ + badanie/ co wedłóg unii jest nielegalne/ z dokumentem identyfikacyjnym i rejestrujesz.W przypadku odmowy poproś o przepi lub artykuł na piśmie z potwierdzeniem i ..... DALEJ POMOŻEMY
  Data: 23-06-2008, 22:50
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Problemy z rejestracją pojazdów
  Odpowiedzi: 14
  Wyświetleń 1294

  Zobacz cały wątek

  Cytat: "Niebiosa będą się piec przy czterdziestu pięciu stopniach,

  Ogień zbliża się do wielkiego nowego miasta,

  Ogromny płomień wzbije się w górę,

  Kiedy chcą otrzymać dowód od Normanów"


  E tam. Tu chodzi o ta awarie promu Columbia.Lecial z ISS i wybuchl.
  Czesci promu sa rowniez wyrabiane w Skandynawii i trzeba udowodnic, ze nie spartaczono roboty.
  Moze tez chodzic o sasiada ktory w upalne lato, na przedmiesciu staral sie tankowac Volvo z zapalonym papierosem.
  Wybierz co Ci lepiej pasuje.

  Nowy Jork nie leży na 45 stopniach
  Data: Nie Sty 04, 2009 18:00
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Wiara a nauka
  Odpowiedzi: 35
  Wyświetleń 1555
  Tak też zrobiłem. Rzeczoznawca PZMot wydał mi właściwe zaświadczenie, po ogledzinach stwierdził że jednak nie było ingerencji w miejscu gdzie znajdowały się numery nadwozia, które zwyczajnie wyparowały pod wpływem korozji. Powiem dla ciekawości o kosztach takiej sytuacji. Rzeczoznawca - ponad 140 zł, nabicie numerów i wymiana tabliczki - ok. 100 zł łącznie, przegląd 100 zł, nowy dowód rejestracyjny - prawie 80 zł. Całość to ponad 400 zł nie licząc biegania i poświeconego czasu. Przeglad okazał się więc troszkę drogi, ale jak to mówią kto nie smaruje ten nie jedzie :)

  Serdeczne dzieki za radę.

  Pozdrawiam

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Polacy znów wymienią dowody osobiste – na elektroniczne

  Już w 2010 roku pilotażowo, a od 2011 dla wszystkich, rozpocznie się w Polsce wymiana dowodów osobistych – czytamy w „Dzienniku”. Nowe dowody mają zawierać elektroniczny chip, w którym zapisane będą nasze dane biometryczne, a także zakodowany będzie nasz podpis w wersji elektronicznej.

  Ogromne koszta wprowadzenia nowego rozwiązania, sięgające niemal 400 milionów złotych, mają zostać pokryte w większości z funduszy Unii Europejskiej. Dla obywateli jednak, wymiana dowodu osobistego ma pozostać bezpłatna.

  Nowy rodzaj dowodu osobistego ma być dla nas sporym ułatwieniem. Jak czytamy w „Dzienniku”, ułatwi on kontakt z organami administracji, wszystkimi urzędami, a w przyszłości umożliwi głosowanie przez sieć Internet. Nieocenioną może być także możliwość podpisywania umów, czy składania zeznań podatkowych w formie elektronicznej.

  MSWiA wycofało się na szczęcie z pomysłu, aby nowy dowód osobisty zawierał zbyt dużą ilość danych. Zrezygnowano z umieszczenia w nim np. odcisków palców obywateli i ograniczono się do danych, które obecnie widnieją na plastikowej karcie naszych dowodów, a także elektronicznie zapisanego zdjęcia twarzy.  zrodlo:

  znow kasa w bloto ... naprawde nie maja na co wydawac ...
  Data: 2008-09-04, 19:34
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Polska
  Odpowiedzi: 10
  Wyświetleń 715

  Zobacz cały wątek

  Cytat: we francji nie istnieje dokument na wzór naszej karty pojazdu czy niemieckiego briefu. Występuje jedynie dowód rejestracyjny, potocznie zwany CARTE GRISE.
  Jeśli kupuje się auto bezpośrednio od francuza, to na jego dowodzie rejestracyjnym możemy jeździć jeszcze przez 20 dni. Tyle czasu daje francuski ustawodawca na przerejestrowanie samochodu.
  Zazwyczaj w CARTE GRISE wpisuje się date sprzedaży, i właśnie od tej daty liczymy dany nam czas na przerejestrowanie pojazdu.
  Wystarczy wykupić ubezpieczenie i można jechać do kraju.
  Jednak czasem może się zdarzyć że auto kupujemy od handlarzy (w Twoim przypadku nie) którzy auto mają już od jakiegoś czasu, np dłużej niż 20 dni. W takim wypadku należy wyrobić w prefekturze nowy CERTIFICAT D'IMMATRICUALIATION zwany potocznie CARTE GRISE EXPORT, kosztuje to 30 euro i upoważnia do jazdy przez jeden m-c.

  I teraz tak jeśli auto jest uszkodzone urzędnik może zamieścić na dokumencie zapis " circulation interdite" co oznacza, że jazda tym autem jest zabroniona, można je przywieźć jedynie na lawecie.
  Trzeba uważać bo policjanci mogą się czepiać przy kontroli wszystkiego np że w CARTTE GRISE jest wpisany jakiś tam jean pierre a nie jan kowalski który akurat prowadzi auto /profilaktycznie radzę omijać patrole / lub poprostu zaopatrzyć się CARTE GRISE EXPORT nawet gdy zwykła CARTE GRISE jest ważna, wtedy we francji przy kontroli będzie bez kłopotów. Bo w niemczech to sopkojnie przelicz po autostradach i nawet jak cię zatrzymają to mało kto zna francuski, więc kontrola ograniczy się do sprawdzenia nr vin oraz być może przewożonego bagażu /np na obecność narkotyków- ale to rzakość/


  Data: 09 Wrz 2007 | 18:44
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: To & owo
  Odpowiedzi: 351
  Wyświetleń 45057

  Zobacz cały wątek

  ostatnio kupiłem żonie telefon SEw 980, i teraz bedziemy przedłużać jej umowę i mogę wziąć jej nowy tel, który byłby na sprzedaż, może jest jakiś chętny kto miałby ochotę na nówkę salonówkę w dobrej cenie?? nie piszę ceny bo to zależy od telefonu, co mogę mieć? np se w 910 lub w 880, lub jakikolwiek inny, mogę nawet wziąć htc diamond, ale wtedy cena dla mnie do zapłaty to ponad 1000 więc wiadomo że muszę go drożej sprzedać. dlaczego w ten sposób, bo chcę znaleźć kupca przed kupnem telefonu i specjalnie dla niego kpić w salonie i bez otwierania pudełka nawet mu go wysłać, oczywiście będzie gwarancja i dowód zakupu, pomyślcie może ktoś miałby na coś ochotę to niech pisze, ja umowę moge w dowolnym momencie przedłużyć już teraz, jak macie pytania o jakiś konkretny model to pytajcie a ja postaram się sprawdzić cenę i odpowiedzieć

  cena powiedzmy od 300 do 1600 smile.gif

  zdjęcia na dział telefony

  wszystko zależy od tego na co się zdecyduje kupujący
  Data: 15 Listopad 2008, 13:00
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Sprzedam
  Odpowiedzi: 11
  Wyświetleń 343

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Merkury straszy i czeka na wykonawcę
  an
  2009-01-19, ostatnia aktualizacja 2009-01-19 18:47

  Kiedy ruszy przebudowa Merkurego? Kiedy przestanie straszyć w centrum miasta? - Wkrótce zostanie wybrany wykonawca. Wtedy podamy daty - uspokaja Leszek Czajor, rzecznik prasowy Polimeni, właściciela Merkurego.
  Merkury - duma socjalistycznego handlu - z wielką pompą został otwarty w 1975 roku. Od 1996 roku zaczęła nim zarządzać spółka Centrum, ale nie dała rady inwestować w niszczejący budynek, więc sprzedała go polsko-amerykańskiej firmie Polimeni. Nowy właściciel zapowiedział, że obiekt stanie się nowoczesną galerią handlową z piękną fasadą, trzema poziomami handlowymi oraz dwupoziomowym garażem.

  Inwestycja idzie jednak bardzo powoli. Do tej pory właściciel Merkurego przebudował jedynie drogę dojazdową na tzw. pl. Balcerowicza: - To najlepszy dowód, że nie rezygnujemy z inwestycji, tylko działamy - mówi Czajor.

  Kiedy przyjdzie czas na budynek, na nowoczesną fasadę i stoiska handlowe? - Myślę, że wkrótce, jak tylko podpisana będzie umowa z wykonawcą. To w niej znajdzie się również termin zakończenia inwestycji - dodaje rzecznik Polimeni.

  Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa
  Data: 2009-01-19, 20:08
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Inwestycje w Częstochowie
  Odpowiedzi: 281
  Wyświetleń 49018

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Z tego co widzę w rejonach przygranicznych Holandia-Niemcy - Niemcom gorzej jest znaleźć zatrudnienie.
  "Wiatraki" nie cierpią "szwabów" i wolą Polaków.
  Znajoma - Polka (z niemieckim obywatelstwem) po 15 latach pobytu w Niemczech przeniosła się do Holandii, jako Niemka od prawie roku próbuje znaleźć pracę. Bez efektu. Obecnie załatwia nowy dowód osobisty i paszport w Polsce, bo Polakom w Holandii jest łatwiej.
  Także jak masz wybór to się nie ujawniaj jako Niemka !

  Cytat: wedlug mnie to tylko w tym , ze mozesz bez wizy pojechac sobie do USA . a tak na powaznie pare osob przede mna juz sie wypowiedzialo- znam tez kilka osob z niemieckimi paskami i fakt - maja problemy ze znalezieniem pracy - na szczescie Polacy maja lepsza opinie jesli chodzi o pracowitosc niz Niemcy wiec moze lepiej postarac sie o polskie papiery?

  Cytat: nie wpadlas na pomysl by zadzwonic do ambasady Niemiec tam udziela dokladnych info
  no widzisz, nie wpadłam na taki pomysł
  Data: Czw Lut 05, 2009 12:25 pm
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Życie w Holandii --- Het leven in Nederland --- Life in Holland
  Odpowiedzi: 15
  Wyświetleń 760

  Zobacz cały wątek

  Witajcie
  Przepraszam,że tak długo się nie odzywałam.
  Jeżeli chodzi o rzeczoznawce to mam, prawnika również - także od tej strony się zabezpieczyliśmy.
  Obecnie sytuacja wygląda tak, że ASO naprawi samochód na swój koszt, ale dalej uważa, że to jest wina paliwa. Wszyscy się dziwią, czyli po prostu wychodzi na to, że robią nam "prezent"...

  Dzisiaj (sobota) spotkało nas coś lepszego dzwonią z serwisu z prośbą o dostarczenie dowodu rejestracyjnego, potrzebują go w celu wykonania jazdy próbnej po naprawie (w międzyczasie jak samochód stał w ASO to musiałam wymienić czasowy dowód na nowy w związku z tym po wymianie miałam go przy sobie). Ciężko było, ale udało się go dostarczyć przed 14 czyli zamknięciem - tak w soboty pracują. Pan z serwisu powiedział, że w poniedziałek wykonają jazdę próbną i poinformują kiedy będzie autko do odbioru. Traf chciał, że pokręciliśmy się trochę po mieście i po godzinie 16 widzimy nasz samochód w centrum Łodzi!!!! Już się zastanawiałam czy nie wzywać policji, przecież jazda próbna miała odbyć się w poniedziałek, teraz żałuję, że tego nie zrobiłam.
  Może ktoś wie czy tego rodzaju praktyki stosowane są przez inne ASO? Bo ja w takim razie rozumiem, że jazda próbna odbywa się na zasadzie udostępnienia pracownikowi ASO samochodu na wolny weekend. Skoro ta "próbna jazda" odbywa się poza godzinami pracy serwisu kto odpowiada za auto w razie wypadku, kradzieży itp.? A może po prostu komuś dali nasze auto na weekend jako zastępcze?

  Pozdrawiam
  Data: 2008-02-23, 20:16
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Forum techniczne
  Odpowiedzi: 70
  Wyświetleń 3874

  Zobacz cały wątek

  Cytat:Mam nadzieje ze Platformie nie braknie "jaj" i dotrzymaja w tym wzgledzie przedwyborczych obietnic. Ze nie ugna sie kolejny raz Stanom. Polscy żołnierze powinni jak najszybciej wracać..


  Stany nie będą nawet specjalnie płakać, problem polega na tym, że dotychczasowe rządy wycofywały się ze swojego pomysłu ewakuacji słysząc typową amerykańską gadkę "Polacy poprzez swój pobyt w Iraku nieustannie umacniają swoją rolę jako strategiczny partner i przyjaciel USA oraz dają dowód na swą nieugiętość w walce z terroryzmem. Wierzymy, że nowy rząd będzie kontynuował tę mądrą politykę". Ameryka to kraj kupiecki, nie zamierza płacić za coś, co ma za darmo. A Polacy za darmo oddają karty atutowe.
  Byłem i będę przeciwny tej operacji, bo to nic innego jak prywatna walka Wuja Sama o nowe źródła ropy. Im szybciej się stamtąd wycofamy, tym więcej kasy zaoszczędzimy.
  A wizy nam zniosą, jak nasi szanowni obywatele zaczną wracać na czas do kraju i przestaną z siebie robić białych murzynów. Czechów w Iraku nie ma, a już od stycznia wejdą do ruchu bezwizowego.
  Reasumując, koniec dawania ciała za darmo.
  Data: 2007-11-22, 00:54
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Kontrowersje
  Odpowiedzi: 19
  Wyświetleń 379

  Zobacz cały wątek


  Doczekaliśmy się kolejnego rezerwatu na Śląsku

  Śląsk jest zielony! Na wschodnich obrzeżach Gliwic od 18 sierpnia powołany do życia zostanie rezerwat "Las Dąbrowa". Będzie to piąty rezerwat położony w obrębie ścisłej Aglomeracji Śląskiej.
  - Położony na terenach Gliwic i Sośnicowic obszar lasu o powierzchni ponad 76 hektarów zostanie - zgodnie z rozporządzeniem wojewody śląskiego - uznany za rezerwat przyrody pod nazwą "Las Dąbrowa" - informuje Marta Malik z biura prasowego Wojewody Śląskiego.
  Teren rezerwatu pd dawna był wysoko oceniany przez leśników i przyrodników. Zaledwie 4 kilometry od centrum Gliwic w dzielnicy "Stare Gliwice" funkcjonuje enklawa lasu grądowo - łęgowego, czyli z dominacją drzew liściastych. Celem jego powołania jest zachowanie różnogatunkowych właśnie drzewostanów grądowo-łęgowych, a także licznych drzew pomnikowych oraz całego bogactwa gatunkowego fauny i flory na tym terenie. Co uważniejszy obserwator znajdzie tutaj takie rośliny jak: wawrzynek wilcze łyko, listera jajowata, a ze świata zwierząt ginący w Polsce gatunek - dzięcioł białogrzbiety. W objętym ochroną kompleksie leśnym występuje pięć zespołów leśnych: ols porzeczkowy, łęg jesionowo-olszowy, podgórski łęg jesionowy, łęg wiązowo-jesionowy oraz grąd subkontynentalny.

  Jednocześnie z rezerwatem planuje się utworzenie specjalnej 320-hektarowej otuliny, która ma chwinić obszar przed negatywnym oddziaływaniem terenów zurbanizowanych.
  To kolejny dowód na to, że w samym centrum aglomeracji przyroda może być chroniona. Dotychczas znaliśmy cztery rezerwaty, położone w obrębie śląskich miast: Segiet na granicy Tarnowskich Gór i Bytomia, Dolina Żabnika w Jaworznie oraz Las Murckowski i Ochojec w Katowicach.

  Teren rezerwatu. W prawym górnym rogu przedmieścia Gliwic
  Data: Sro Sie 20, 2008 9:27 pm
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: O wszystkim i o niczym...
  Odpowiedzi: 49
  Wyświetleń 7549

  Zobacz cały wątek

  Biuro pracy ALDORA ( certyfikat nr 2564/1b ) poszukuje 1 kobietę do pracy w szklarni z pomidorami. Rejon Rotterdamu. Kontrakty – min. 6-miesięczne. Wyjazd 20 lub 22 lutego.
  Jest to specyficzna praca – zrywanie kwiatków z krzaków pomidorów na wózku elektrycznym.

  Wymagania:
  - ważny nowy dowód osobisty,
  - brak lęku wysokości,
  - dobry zmysł koncentracji,
  - dobry stan zdrowia,
  - doświadczenie przy tego rodzaju pracy będzie atutem.

  Zapewniamy:
  - stawkę godzinową – 7,97 euro brutto + pieniądze wakacyjne ( tj. 7 euro netto ),
  - płatny urlop,
  - zakwaterowanie - 60 euro tygodniowo,
  - ubezpieczenie – 10 euro tygodniowo,
  - przejazd z Polski do Holandii - 260 zł.

  Wyjazdy z woj.: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego.

  Jeżeli są Państwo zainteresowani powyższą ofertą pracy, proszę o:
  - wypełnienie formularza na naszej stronie
  - przesłanie scanu nowego dowodu osobistego.

  Przed wyjazdem do Holandii podpisujemy Umowę z Kandydatem wyjeżdżającym do pracy.

  Kontakt: Aldora, ul. Grunwaldzka 3, Kędzierzyn-Koźle.
  tel.: 077-472-54-59, 0503-565-406, e-mail:
  Data: Wczoraj 13:17
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Dam pracę
  Odpowiedzi: 2
  Wyświetleń 808

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Zdjęcie do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej powinno spełniać te same wymagania, co zdjęcie do dowodu osobistego.
  Oto one:
  Zdjęcie osoby bez nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami, głowa w pozycji lewego półprofilu, z widocznym lewym uchem, z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy.
  Osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku może załączyć fotografie przedstawiające osobę w okularach z ciemnymi szkłami, a osoba nosząca nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania - fotografię przedstawiającą osobę z nakryciem głowy.
  Dokumentem poświadczającym uprawnienie do załączonej fotografii przedstawiającej osobę w okularach z ciemnymi szkłami jest orzeczenie o stopniu niepełnosprawności osoby z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku, wydane zgodnie z przepisami o orzekaniu o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.
  Dokumentem poświadczającym uprawnienie do załączonej fotografii przedstawiającej osobę w nakryciu głowy jest zaświadczenie o przynależności wyznaniowej.

  Osoby, o których mowa w pkt. 2, 3, i 4 nie muszą dołączać zaświadczeń, jeśli okażą nowy dowód osobisty z takim samym zdjęciem, które chcą umieścić w legitymacji.


  źródło:
  Data: 2008-08-19, 01:06
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Uczelnie
  Odpowiedzi: 9
  Wyświetleń 889
  Dowody osobiste wydawane nieletnim będą miały specjalne oznakowanie. - Po to, żeby nie były więcej wykorzystywane do kupowania papierosów lub alkoholu - mówią posłowie Platformy, którzy szykują zmiany.

  Zgodnie z obowiązującym prawem tymczasowy dowód osobisty za zgodą jednego z rodziców może wyrobić sobie już 13-latek. Przydaje się on przy wyjazdach za granicę, w krajach UE może zastępować paszport. Praktycznie wyglądem nie różni się od tego dowodu, który dostajemy po uzyskaniu pełnoletności.

  Dlatego nieletni wykorzystują go do kupowania papierosów lub alkoholu. Jak zauważa Katarzyna Łukowska, zastępca dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), nawet jeśli sprzedawcy żądają od klienta okazania dowodu osobistego, to już nie sprawdzają w nim daty urodzenia. Wielu ekspedientów i kioskarzy nie wie nawet, że taki dokument dla nieletnich istnieje. - Widzą dowód i z góry uznają, że nabywca ma ukończone 18 lat - mówi Łukowska. Dowody osobiste dla nieletnich mają być specjalnie oznakowane. Być może będzie to taki wyróżniający się czerwony pasek na dokumencie. W ten sposób sprzedawca od razu rozpozna, że właściciel takiego dowodu nie jest pełnoletni.

  Posłowie sprawą zainteresowali także MSWiA. Wiceminister Witold Drożdż obiecał im, że ewentualnym specjalnym oznakowaniem zajmie się zespół ekspertów pracujący nad nowym wzorem dowodu osobistego (z chipem zawierającym nasze dane osobowe, wprowadzany będzie od 2011 r.).

  Mimo że projektu jeszcze nie ma, to propozycja już cieszy się poparciem.

  Źródło: Metro

  Zobacz cały wątek

  "Rumia. Jeszcze 3,5 tysiąca rumian nie złożyło wniosku o nowy dowód

  Po Nowym Roku stanowisko wymiany dowodów osobistych w Sali Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rumi trudno było nazwać obleganym, mimo, że jeszcze 3 i pół tysiąca dorosłych mieszkańców wniosku o dokument nie złożyło. Przez całą środę zgłosiło się tylko kilkanaście osób. O wiele więcej osób przyszło w Sylwestra. Spory tłumek kłębił się przed wejściem do Sali Obsługi Mieszkańców już o 7 rano. Atmosfera w kolejce była dość nerwowa, petenci próbowali zmusić dozorcę, by wpuścił ich do urzędu pół godziny przed przyjściem do pracy urzędników. Ale w południe przy okienku stało już tylko kilkanaście osób.
  - A o 14 nie było już nikogo, mimo, że pracowaliśmy do 17 - mówi Elżbieta Rogala- Kończak, burmistrz Rumi. - Zachęcam, by spóźnialscy wymienili jednak dowody osobiste na nowe jak najszybciej. Przypominam, że 31 marca tracą stare tracą ważność i osoby, które nie posiadają nowych dokumentów mogą mieć z tego tytułu problemy. Np. przy wyjeździe za granicę, czy w załatwieniu jakiejkolwiek formalności w banku.
  Spieszyć się trzeba, gdyż na nowy dokument od złożenia wniosku na wystawienie nowego przez Nowym Rokiem czekało się trzy, cztery tygodnie. Rumscy urzędnicy jednak twierdzą, że teraz okres oczekiwania może być sporo dłuższy.
  (...)
  Wniosek do pobrania w magistracie lub na stronie internetowej
  (...)
  Wnioski o wydanie dowodu osobistego można składać w godzinach pracy urzędu, czyli w poniedziałki w godz. 7.30-17, we wtorki, czwartki i piątki w godz. 7.30-15.30 oraz w środy w godz. 9-17 w Biurze Obsługi Mieszkańców przy stanowisko nr 2."
  Agata Grzegorczyk - POLSKA Dziennik Bałtycki
  Data: czw 03 Sty, 2008 16:20
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Sprawy Rumi
  Odpowiedzi: 2
  Wyświetleń 1111

  Zobacz cały wątek

  Nooo... Rewelacja! Architekci, nie mający pojęcia jak takie coś wybudować, zaprojektują nam wspaniałe centrum! Inny Pan K., którego inny Pan K. nie lubi, stworzył koncepcję przebudowy centrum (w miejscu, w którym to centrum POWINNO BYĆ), i teraz inny Pan K. dostał od katowickich gazet szansę na stworzenie konkurencyjnej koncepcji centrum w zupełnie innym miejscu. I za darmo to zrobi! I mimo, że mamy miejsce na ryneczek, to stworzy nowy,w zupełnie innym miejscu! Nic tylko przyklasnąć!

  A teraz poważnie:
  1. Centrum biznesowe to może być w części Grundmanna-Chorzowska-Sokolska-Opolska, a nie między rynkiem, a rondem.
  2. Kapitalny dowód na to, jak między sobą walczą architekci. Kiedy następnym razem przeczytacie, jak jakiś projekt krytykuje inny architekt, przypomnijcie sobie tę sytuację. Realizacja własnych interesów przede wszystkim, dopiero potem troska o np. centrum miasta. Tylko, że oni nie projektują dla siebie, tylko dla nas wszystkich.

  P.S. A tak poza tym Konieczny mi tym projektem łaski nie robi. Nie znając zasad inżynierii w tej kwestii, też mogę stworzyć taką koncepcję, po oglądnięciu iluś tam zdjęć z innych miejsc świata. Żądam, żeby realizowano w tym mieście szybko i sprawnie naprawdę potrzebne projekty, a nie tracono czas na jakieś mrzonki. Przynajmniej nie teraz.
  P.S. II Nie boli mnie to, że Konieczny się "lansuje" w związku z tym pomysłem. Bardziej przygnębiające jest to, że koncepcja ta znajduje taki poklask wśród ludzi (chociażby z tego forum), którzy powinni trzeźwo oceniać sytuację i (jak widzę mając pewien wpływ na chociażby media) lobbować za realizację dziesiątek mniejszych, ale bliższych ludziom projektów. Zamiast tego bujają w obłokach.
  Zamiast podawać ciągle przykłady miast, w których kolej jest pod ziemią, podajcie miasta, w których kolej przecina miasto jak u nas, i które jak widać nadal nieźle funkcjonują.
  To po prostu nie jest nasz największy problem.
  Data: Czw Gru 18, 2008 10:29 am
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Przestrzeń publiczna
  Odpowiedzi: 417
  Wyświetleń 10745

  Zobacz cały wątek

  Po kolei:

  1. Jedziesz do warsztatu któy może wystawiać zaświadczenia dla stacji diagnostycznej.
  Warsztat taki odkręca śrubki od kraty, inkasuje pieniądze i wystawia zaświadczenie, że dokonał zmian w homologacji pojazdu. Tutaj też mogę Ci zainstalować dodatkowe pasy bezpieczeństwa, zagłówki, etc.
  2. Jedziesz na stację diagnostyczną - robisz to bezprawnie, bo samochód po zdjęciu kraty nie spełnia wymogów homologacyjnych.
  3. Na stacji diagnostycznej robią Ci pełny przegląd dopuszczający do ruchu, taki jakbyś rejestrował samochód własnoręcznie zrobiony lub odbudowany z kabrioletu i harmonijki i przystanku autobusowego.
  4. Z papierami ze stacji diagnostycznej idziesz do wydziału komunikacji, gdzie wystawiają Ci nowy dowód rejestracyjny.

  Wszystko ładnie i pięknie, ale jak się okazuje niektóre gminy robią to bez problemu i zbednego kwasu, a w niektórych spotykasz się z odpowiedzią, że to niemozliwe, BO TAK !
  Czyli najpierw należy zainwestować parę zł w telefony i rozpoznanie terenu.[/scroll]
  Data: 2006-06-14, 14:36
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Forum formalno/prawne
  Odpowiedzi: 24
  Wyświetleń 2299

  Zobacz cały wątek

  Gorski jestem pewien nie ma waznego paszportu, wiec go to też zainteresuje:

  Od 2001 roku trwa wymiana starych dowodów osobistych (zielone książeczki) na nowe dowody plastikowe.

  Zgodnie z ustawą z 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych proces wymiany dowodów kończy się 31 grudnia 2007 r. W przyjętej przez Sejm w dniu 7 września b.r. ustawie, wydłużono okres posługiwania się starymi, książeczkowymi dowodami osobistymi do dnia 31 marca 2008 roku.

  Wnioski o nowy dowód osobisty należy nadal składać do 31 grudnia 2007 roku! Natomiast do 31 marca 2008 roku w myśl nowej ustawy można posługiwać się książeczkowymi dowodami osobistymi, w celu poświadczenia tożsamości i obywatelstwa polskiego.

  Wszyscy ci, którzy nie wymienią do tego czasu starych dowodów na nowe, znajdą się w trudnej sytuacji, ponieważ nie będą mogli m.in.

  * załatwić formalności w urzędach,
  * odebrać listu poleconego na poczcie,
  * wziąć kredytu bankowego,
  * sprzedać lub kupić mieszkania, itp.

  Do połowy września br., aż 5 milionów osób nie wymieniło dotychczasowych dowodów. Przyczyną może być cena wymiany (wymiana kosztuje 30 złotych), bądź nieświadomość konsekwencji jaką poniosą obywatele gdy tej czynności nie dokonają.
  Data: 21 Wrz 2007 07:25
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Polska
  Odpowiedzi: 8
  Wyświetleń 1168

  Zobacz cały wątek

  Cytat: Oczywiście, chciałbym się kochać ze swoją żoną w każdym momencie, w którym mamy na to ochotę, bez konieczności zastanawiania się, czy pocznie się w wyniku tego nowy człowiek.

  Cytat: Co więcej, zabiera prawo do współżycia, jeśli rodzina nie ma możliwości wychowania kolejnego dziecka. (A jak "odkrył" Krzysztof_J, mam już 4).

  Cytat: 1. ...wydaje się, że skoro KK podał jedne przepisy do stosowania, to albo poda inne również do stosowania, albo te pierwsze należy stosować. Chyba że powie, że przepisów, które podał, nie należy stosować...jeśli chodzi o sformułowanie zasad, od razu sięgamy po przepisy KK, a jak są problemy w wyniku ich stosowania, to: poradnie, o. Knotz, zmiękczanie odpowiedzialności poprzez doszukiwanie się a to nieświadomości, a to braku dobrowolności.
  2. W ramach tej nauki raczej nie ma innego wyjścia i takie sytuacje, jak Ani i moja są i będą z pewnością częstsze.


  1. A widzisz. Piszesz o zmiękczaniu odpowiedzialności w tonie potępiającym. Jednocześnie, jak sie zdaje, przechodzisz do porządku dziennego nad stosowaniem "wentyla bezpieczeństwa". Nie oceniam tego w tej chwili. Jednakowoż sobą dajesz dowód na to, że w dosyć młodym wieku całkowite odstąpienie od współżycia jest czyms nienaturalnym i po prostu nie da się praktykować całkowitej wstrzemięźliwości (nota bene: "odstąpienie od współżycia" i "wstrzemięźliwość" nie potraktowałem jako synonimy).

  I na sam koniec: Liquidzie zastanawiam się czego oczekujesz od KK. Masz, jak się zdaje, żal o brak akceptacji dla sztucznej ak. Z drugiej strony oczekujesz 100%-owej skuteczności. Więc? Sterylizacja?
  Data: Wto Lis 25, 2008 8:24
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Rodzina chrześcijańska
  Odpowiedzi: 228
  Wyświetleń 10810

  Zobacz cały wątek

  Cytat: 1. Ostatnio mówi się o tym sporo, ale chyba jednak wciąż zbyt mało.
  2. Ostatnio w wiadomościach podawali, że 50% społeczeństwa wciąż nie zgadza się na małżeństwa homoseksualne, a co jeszcze bardziej zatrważające aż 30% uważa to za coś złego.
  3.Co Wy o tym sądzicie? Naprawdę cały czas mamy tak wąskie umysły, że nie potrafimy zaakceptować cudzej odrębności?
  4. Nie wiem, czy wcześniej pojawił się tu taki temat, ale nic takiego nie znalazłam, więc założyłam nowy. W każdym razie zapraszam do wypowiadanie się.


  1. Wejdź na gazeta.pl. Niewiele jest dni, kiedy nie pisza na ten temat.
  Odczuwasz potrzebę mówienia o tym? Dlaczego? To są biedni, chorzy ludzie. I tyle. Co tu mówić?
  2. Używasz mocnych słów. Czy nie uważasz za jeszcze bardziej tragiczne i niesprawiedliwe, że pederaści nie mogą mieć własnych dzieci (zrodzonych przez dowolnie wybranego, jednego z "małżonków")?
  3. Brak pełnej akceptacji dla tego co jest nienaturalne jako dowód na wąski umysł. Jakież to obecnie nośne.
  Choroby, szczególnie niektóre, mają to do siebie, że zbyt częste i ostentacyjne mówienie o nich niczemu nie służy. Dlaczego chorzy na nietrzymanie moczu się z tym jakoś zbytnio nie obnoszą? Jak sądzisz?
  4. Zastanawiam się jeno dlaczego umieściłeś w dziale "Rodzina chrześcijańska"?
  Data: Sro Lis 19, 2008 14:48
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Sam wymyśl temat
  Odpowiedzi: 66
  Wyświetleń 3386

  Zobacz cały wątek

  [quote="Konrad_"]Kolejny artykuł z cyklu blablabla

  [quote][b]Merkury straszy i czeka na wykonawcę[/b]
  an
  2009-01-19, ostatnia aktualizacja 2009-01-19 18:47

  Kiedy ruszy przebudowa Merkurego? Kiedy przestanie straszyć w centrum miasta? - Wkrótce zostanie wybrany wykonawca. Wtedy podamy daty - uspokaja Leszek Czajor, rzecznik prasowy Polimeni, właściciela Merkurego.
  Merkury - duma socjalistycznego handlu - z wielką pompą został otwarty w 1975 roku. Od 1996 roku zaczęła nim zarządzać spółka Centrum, ale nie dała rady inwestować w niszczejący budynek, więc sprzedała go polsko-amerykańskiej firmie Polimeni. Nowy właściciel zapowiedział, że obiekt stanie się nowoczesną galerią handlową z piękną fasadą, trzema poziomami handlowymi oraz dwupoziomowym garażem.

  Inwestycja idzie jednak bardzo powoli. Do tej pory właściciel Merkurego przebudował jedynie drogę dojazdową na tzw. pl. Balcerowicza: - To najlepszy dowód, że nie rezygnujemy z inwestycji, tylko działamy - mówi Czajor.

  Kiedy przyjdzie czas na budynek, na nowoczesną fasadę i stoiska handlowe? - Myślę, że wkrótce, jak tylko podpisana będzie umowa z wykonawcą. To w niej znajdzie się również termin zakończenia inwestycji - dodaje rzecznik Polimeni.[/quote][i]Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa[/i][/quote]

  Jedyna nadzieja w tym ze:

  1. Jednak budowlancy sa teraz mniej wymagajacy i zadaja mniejszych cen za swoje uslugi, wiec rzeczywiscie Polimeni moze na tym sporo zyskac.

  2. Dolar mocno poszedl w gore, a to jest jednak firma amerykanska.
  Data: 2009-01-19, 20:58
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Inwestycje w Częstochowie
  Odpowiedzi: 281
  Wyświetleń 49018

  Zobacz cały wątek

  A czy ktos z Was rejestrwal swoj polski akt slubu w gemeente? Mam polski akt slubu (niestety TYLKO w jez.polskim) ALE i do tego zrobione tlumaczenie przysiegle po holendersku. Niestety uslyszalam w gemeente ze musze miec jeszcze to APOSTILLE, czy bez tego sie nie da? (Wiem, juz tu poruszalam ta sprawe w innym temacie na forum), ale nie daje mi to spokoju, bo przeciez nie bede wydzwaniac do MSZ w Polsce o potwierdzenie teg aktu, to chyba jakas przesada mi sie wydaje. A tak w ogole bardziej mi zalezy zeby wprowadzili zmiane w moich danych personalnych -dopisali nazwisko po mezu(mam nazwisko 2czlonowe). Czy zmiana nazwiska to nie to samo co zmiana danych osobowych jak np. zmiana adresu? Sami pisza w pismach ze w razie niezgody danych osobowych zamieszczonych w gemeente, sami prosza o powiadomienie.To jak ja ide ich powiadomic o nowym nazwisku i nowym dowodzie ID to oni mi wyjezdzaja o jakims APOSTILLE, cuda wianki i w ogóle... Przeciez nawet bym ich nie musiala powiadamiac ze mialam slub - to moja sprawa chyba? Chce poprostu uaktualnic swoje dane w gemeente - podac im do wiadomosci nazwisko i nowe ID. (A w ogole jak rozmawialam z babka w gemeente, ona zaczela szperac wiadomosci na temat Polakow w NL, min. jakimi dowodami posluguja sie Polacy -i ona w swoim systemie miala jeszcze wzor starego zielonego dowodu,tego ksiazeczkowego!! myslalam ze mi oczy wyjda! i jak ona zobaczyla moj nowy plastikowy dowod to o maly wlos nie uwierzylaby mi ze ja Polka jestem, ze jakis nieprawdopodobny dowód jej pokazuje !) Yhhhh,...

  A apropos zameldowania, tez najpierw musialam sie umowic telefonicznie do Gemeente, i tez mi powiedziano ze musze miec akt urodzenia...Poszlam tylko z samym paszportem, maz wzial kontrakt z adresem pod ktory tez mnie meldowal. Tez nikt mnie nie wolal o akt urodzenia ;] i poszlo
  Data: Czw Wrz 04, 2008 12:59 pm
   
  Wątek: Zobacz temat
  Dział: Życie w Holandii --- Het leven in Nederland --- Life in Holland
  Odpowiedzi: 29
  Wyświetleń 3081